NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Trzech kierowców utraciło prawo jazdy za szybką jazdę w obszarze zabudowanym

Policjanci z Włocławka przez weekend zatrzymali prawa jazdy trzem kierującym na okres trzech miesięcy i nałożyli na nich wysokie mandaty karne. Zatrzymanie dokumentów związane było z przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Policjanci ruchu drogowego każdego dnia kontrolują zachowanie kierowców na drodze. Szczególnym nadzorem objęte są odcinki dróg w obszarze zabudowanym, gdzie najczęściej pojawiają się piesi i rowerzyści. Niestety, pomimo licznych apeli o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu wciąż nie brakuje kierowców, którzy lekceważą ograniczenia prędkości.

Przez weekend (2-4.06.2023) mundurowi wyciągnęli konsekwencje prawne wobec trzech kierujących, którzy zlekceważyli przepisy o dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

Pierwszy z nich został zatrzymany około godziny 18:00 w piątek (2.06.2023) w miejscowości Kaliska (gmina Lubień Kujawski), gdzie policjanci ruchu drogowego zmierzyli prędkość poruszającego się peugeota. Okazało się, że 34-letni kierowca miał na liczniku 102 km/h. Tym samym przekroczył on dozwoloną prędkość o 52 km/h w obszarze zabudowanym.

Kilkanaście minut później, w tym samym miejscu została zmierzona przez mundurowych prędkość pojazdu hyundai. Jak się okazało, 47-letnia kierująca tym pojazdem jechała 135 km/h w miejscu, gdzie obowiązywała ją „pięćdziesiątka”

Ostatnim z kierowców, który zignorował przepisy o dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym był 52-latek poruszający się vw w miejscowości Cyprianka na drodze K-67. Do przekroczenia prędkości o ponad 53 km/h doszło w niedzielę około godziny 8:00.

Mundurowi wszystkim trzem zatrzymanym do kontroli za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymali prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo kierowca peugeota i vw zostało ukaranych mandatem karnym w wysokości półtora tysiąca złotych, a na kierującą hyundaiem mundurowi nałożyli mandat karny w wysokości dwóch i pół tysiąca złotych.

KMP Włocławek