NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Trefne” papierosy, alkohol i tytoń w rękach włocławskich mundurowych

Ponad 2500 paczek papierosów, kilkaset butelek alkoholu i kilkadziesiąt kilogramów tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy nie trafi już do rąk odbiorców. Cały ten asortyment został ujawniony i zabezpieczony przez włocławskich policjantów.

Patrol włocławskich mundurowych zatrzymał 26.02 w Szpetalu Górnym do kontroli jadące auto. Samochód prowadził 51-letni mężczyzna, pasażerką była 42-letnia kobieta, mieszkańcy Łodzi.

Okazało się, że w aucie znajdował się jeszcze „niefortunny” ładunek. Policjanci ujawnili, że w części bagażowej mitsubishi pajero znajduje się 8 worków wypełnionych krajanką tytoniową, kartony z zawartością 1500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych oraz kartony z zawartością 200 sztuk butelek z zawartością alkoholu.

Obie osoby podróżujące autem z trefnym towarem zostały zatrzymane, trafiły do policyjnego aresztu.

W toku dalszych czynności policjanci ujawnili w łódzkim mieszkaniu 51-latka kolejne trefne papierosy i maszynkę do foliowania paczek z papierosami. W sumie było tam prawie 1000 paczek papierosów bez znaków akcyzy. Do sprawy zatrzymany został również 28-letni mieszkaniec Łodzi.

Swoim czynem sprawcy uszczuplili Skarb Państwa na ponad 120.000 złotych.

Wszyscy usłyszą zarzuty naruszenia przepisów ustawy karno-skarbowej. Grozić może za to wysoka grzywna.

KMP Włocławek