Twitter

Polecamy.

  • Oblicza Młodej Sztuki VIII w CK "Browar B." 25 czerwca 2021 at 17:00 – 18:00 Centrum Kultury „Browar B.”, Łęgska 28, 87-810 Włocławek, Polska Tegoroczna wystawa jest pokazem talentów uczestników naszych zajęć. Większość prac to odpowiedź na zadania on-line zamieszczane na facebookowym profilu “Browaru B.” w grupie browARTwórcy, która w tym wyjątkowym sezonie artystycznym 2020/2021 skupiała uczestników sekcji plastycznych. Wernisaż odbędzie się 25 czerwca 2021 roku o godz. 17.00 w Galerii "Beczkownia”. Wystawę można zwiedzać do 4 września 2021…
  • „Muzyczne spotkania z ANWILEM” 26 czerwca 2021 at 19:00 – 20:00 Muzeum Diecezjalne, Plac Mikołaja Kopernika 3, 87-800 Włocławek, Polska Na najbliższy koncert Muzeum zaprasza już 26. czerwca o godzinie 19.00. Bilety można odbierać w Muzeum od 22.06 do 25.06 (wtorek-piątek). Podczas Koncertu kameralnego wystąpią: Anna Jeremus-Lewandowska – sopran, Aleksandra Deryng-Jaroń – sopran, Wanda Tomczak – sopran, Magdalena Osterczy – mezzosopran oraz pianiści: Jarosław Domagała i Maciej Domagała. W programie będzie można usłyszeć utwory takich…
19 czerwca 2021

NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Szczepienia żołnierzy przeciwko COVID-19

26 marca rozpoczęły się szczepienia żołnierzy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej przeciw COVID-19. W tym terminie stawiło się 47 mundurowych. Pierwsze dawki szczepionki AstraZeneca podano w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym przy ul. Powstańców Warszawy 5 w Bydgoszczy. Do dnia dzisiejszego, tj. 7 kwietnia 2021r. łącznie zaszczepiło się już blisko 400 żołnierzy. Ta liczba codziennie ulega aktualizacji. Powszechne szczepienia służb mundurowych w województwie kujawsko-pomorskim są możliwe, dzięki zaangażowaniu wielu placówek medycznych. Są to m.in. 10 Wojskowy Szpital Kliniczny w Bydgoszczy, 22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Ciechocinku, czy Przychodnia Uniwersytecka w Toruniu. Szczepienia są wyrazem odpowiedzialności za życie nie tylko swoje, ale i swoich bliskich oraz lokalnej społeczności.

Szczepienia żołnierzy przeciwko COVID-19 – Fot. nadesłana, 8.K-PBOT

Żołnierze 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej od połowy stycznia wspierają kombatantów i seniorów, podczas realizacji szczepień przeciwko COVID-19. Zajmują się rejestracją oraz transportem na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. W pierwszej kolejności brygada zadbała o lokalnych kombatantów. Podczas przewozu zawsze obecny jest wykwalifikowany ratownik medyczny w celu zapewnienia właściwej opieki. Terytorialsi pomagają osobom starszym, które nie są w stanie samodzielnie dostać się do punktu szczepień. Często są to weterani, wśród których pojawiło się nawet kilku stulatków. Żołnierze służą pomocnym ramieniem, transportując również osoby niepełnosprawne m.in. na wózkach inwalidzkich. Mundurowi działają nie tylko na terenie Bydgoszczy, ale pokonują również dalsze trasy – w zależności gdzie zarejestrowany jest potrzebujący, np. Grudziądz czy Włocławek. Kontakt odbywa się poprzez infolinię, na którą mogą zgłosić się seniorzy i kombatanci (numery telefonów dostępne na stronie www.wojsko-polskie.pl/8bot/).

Ze względu na sytuację pandemiczną w kraju taka inicjatywa jest dużą pomocą nie tylko dla seniorów, ale również dla pracowników medycznych. Do tej pory dzięki udzielonej pomocy, dwoma dawkami zostało zaszczepionych 29 seniorów (w tym również kombatantów). Pierwszą dawkę przyjęło 38. Łącznie daje to blisko 70 transportów na szczepienia, które bezpiecznie przeprowadzili Terytorialsi z 8.K-PBOT.

8.K-PBOT