NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Szachowe Mistrzostwa KPZSzach Oldbojów 2017

W Szachowych Mistrzostwach KPZSzach. Oldbojów na 2017, które odbyły się w niedzielę 7 maja w CKBB „Stara Remiza” we Włocławku startowało 31 zawodników. Każdy uczestnik miał na rozegranie partii 12 min. i premię 5 sek. za ruch. Organizatorami tradycyjnie byli: „Włocławski Klub szachowy-1938”, Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy i CKBB „Stara Remiza” . Zawody sędziował bezpłatnie sędzia kl. I Paweł Grochowalski – prezes „WKSz.-1938”.

Zawody miały bardzo silną obsadę gdyż startowali byli indywidualni i drużynowi mistrzowie polski oraz I i II ligowi gracze z lat ubiegłych.

W kategorii powyżej 55 lat zwyciężył kandydat na mistrza Mariusz Mazalon z BKS „Chemik” Bydgoszcz – 7 pkt., przed km Mariuszem Jabłońskim z 'Włocławskiego Klubu Szachowego-1938″ 6,5 pkt. i mistrzem międzynarodowym Krzysztofem Żołnierowiczem z „Gambitu Świecie 6,5 pkt.

W kategorii powyżej 55 lat zwyciężył mistrz międzynarodowy Andrzej Maciejewski z NOK Nakło 7 pkt. przed km Grzegorzem Chrapkowskim z „Pocztowca” Bydgoszcz – 6 pkt. i Pawłem Pawłowskim z OPP Toruń , który uzyskał 5,5 pkt.

Janusz Augustowski