NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Święto tańca we Włocławku

Już po raz 10. Włocławskie Centrum Kultury organizuje Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego. W dniach 21. i 22. maja do Włocławka zjadą się tancerze amatorzy z całej Polski z prezentacjami swoich umiejętności. Przez dwa dni Włocławek stanie się taneczną stolicą Polski.

W środowisku tancerzy amatorów, turniej cieszy się ogromną popularnością. Na parkiecie hali OSiR wystąpią formacje z całego kraju, z dużych i małych miast i miasteczek. Przyjedzie młodzież m.in. z Poznania, Bydgoszczy, Inowrocławia, Warszawy, Kłodawy, Pabianic, Kołobrzegu, Międzyrzecza Podlaskiego, Karsina, Stargardu Szczecińskiego. Rywalizacje odbywać się będą w trzech kategoriach: disco, hip-hop i inne formy tańca. Tancerzy oceniać będzie 5. osobowe Jury w skład którego wchodzi m.in. znana z programu You Can Dance, jurorka Klaudia Koruba – „Jadźka”.

Włocławek silnie reprezentowany będzie przez dzieci i młodzież tańczącą w sekcjach i klubach tanecznych działających we Włocławku. Od kilku tygodni na zajęciach, pod okiem instruktorów młodzi tancerze szlifowali przygotowane specjalnie na turniej układy taneczne. Zapraszamy mieszkańców Włocławka na spotkanie z radosnym tańcem i młodzieńczą energią.
Zapraszamy do kibicowania młodym artystom.

Ramowy program turnieju:
21 maja sobota
 9:30 – 14:00 – I część turnieju: soliści i duety disco dance
 14:00 – 15:00 – przerwa
 15:00 – 19:00 – II część turnieju: mini formacje i formacje disco show oraz inne formy tańca
 19:00 – 19:30 – ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów.
22 maja niedziela
 9:30 – 14:00 – I część turnieju: soliści i duety hip-hop
 14:00 – 15:00 – przerwa
 15:00 – 19:00 – II część turnieju: mini formacje i formacje hip-hop
 19:00 – 19:30 – ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów.

Źródło: WCK