NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Struna” 2011 – Zapraszamy

Włocławski Ośrodek Edukacji i Promocji Kultury zaprasza na XVI REGIONALNY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH „STRUNA” – WŁOCŁAWEK‘2011. Celem Przeglądu jest konfrontacja zespołów muzycznych, aktywizacja kulturalna środowisk młodzieżowych, doskonalenie różnych form amatorskiego muzykowania, rozbudzenie poszukiwań twórczych. Repertuar wykonywany przez uczestników może wywodzić się z kręgu szeroko rozumianej muzyki rockowej, bluesowej, country, pop, hip-hop.

Koncert konkursowy odbędzie się 29 października o godz.14.00 we Włocławskim Centrum Kultury.

Do koncertu zakwalifikowane zostały zespoły : CRASH TEST, DEAF SILENCE, THE NOISS, LIENDENFIELD, THE SIGHTERS, N.P.R, YELLOW UNDEGRAUND, PROJEKT DWA KA.

W koncercie galowym – około godz. 16.00 – zagra zespół SoRay – laureat ubiegłorocznej „STRUNY” i gościnnie zespół BLUE SOUNDS. Projekt BLUE SOUNDS powstał, aby wzruszać, zachwycać i niepokoić. Do repertuaru, który złożony jest przede wszystkim z kompozycji własnych, wnosi własne upodobania i fascynacje. Każdy z muzyków to indywidualność, ale utwory w ostatecznej formie zachowują specyficzne brzmienie i charakter, tworząc niepowtarzalny styl zespołu, a także ciepły i zarazem pełen energii klimat koncertów. Szczególnie urzeka postać wokalistki obdarzonej charyzmą i niezwykłą barwą głosu. Zespół BLUE SOUNDS jest jednym z najbardziej aktywnych koncertowo polskich zespołów (około stu koncertów rocznie, w tym występy na najważniejszych festiwalach bluesowych i jazzowych w Polsce). W roku 2006 światło dzienne ujrzała debiutancka płyta zespołu Tak naprawdę to wszystko z miłości, która spotkała się z dużym uznaniem zarówno wśród szerokiej rzeszy słuchaczy jak i krytyków muzycznych. Recenzowana była w prestiżowych pismach muzycznych, między innymi w JAZZ FORUM i TWÓJ BLUES. W roku 2008 doczekała się również reedycji w Japonii. Zespół zdecydowanie określa rodzaj wykonywanej przez siebie muzyki – nie gra wyłącznie dla koneserów, lecz przede wszystkim dla wrażliwych słuchaczy.

Na wiosnę 2012 planowane jest wydanie następnej płyty zespołu. Krążek w klimacie akustycznym a zawartość tworzyć będą nowe autorskie kompozycje w rozbudowanym składzie zespołu. http://www.bluesounds.pl

WOEiPK