NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Spotkanie z Otylią Jędrzejczak

W dniu 29 listopada 2014 r. odbyło się spotkanie oraz trening pływacki z mistrzynią olimpijską Otylią Jędrzejczak dla zawodników włocławskich klubów pływackich zorganizowane przez Uczniowski Klub Pływacki WODNIK Włocławek w ramach projektu dotowanego przez Fundację ANWIL dla WŁOCŁAWKA pt. WODNIK pływa z ANWILEM.

W prelekcji, która odbyła się w Sali Konferencyjnej przy nowo wybudowanym Stadionie OSiR we Włocławku, uczestniczyło ponad 100 młodych zawodników wraz z rodzicami. Mieli oni możliwość spotkania się z autorytetem — mistrzynią olimpijską, mistrzynią Europy oraz mistrzynią świata w pływaniu.

Na spotkaniu gościliśmy również Panią Małgorzatę Kosińską — Prezes Fundacji ANWIL dla Włocławka.

Dzięki niesamowicie pozytywnemu kontaktowi Pani Otyli Jędrzejczak z dziećmi, zniwelowaniu dystansu na linii mistrz-uczeń wytworzyła się bardzo miła atmosfera zachęcająca uczestników do aktywnego włączania się w dyskusję.

Zawodnicy otrzymali wiele cennych wskazówek dotyczących zarówno zdrowego odżywiania się, uprawiania sportu, jak i radzenia sobie ze stresem podczas starów na zawodach, popartych konkretnymi przykładami z życia mistrzyni i jej osobistymi doświadczeniami.

Na koniec spotkania uczestnicy otrzymali autografy oraz wykonali pamiątkowe zdjęcia.

Kolejnym etapem był, bardzo oczekiwany przez dzieci i młodzież, trening pływacki przeprowadzony na basenie DELFIN przez Panią Otylię Jędrzejczak, podczas którego udzielała fachowych rad oraz instruktażu młodym adeptom sportu pływackiego. Z mistrzynią podczas treningu współpracowała także kadra szkoleniowa UKP WODNIK Włocławek, korzystając jednocześnie ze wskazówek, które zostaną wykorzystane w dalszej pracy z dziećmi.

UKP WODNIK Włocławek serdecznie dziękuje Pani Otylii Jędrzejczak za przyjęcie zaproszenia, poświęcony czas oraz ogromne zaangażowanie w pracę z dziećmi. Pani obecność sprawiła wielką przyjemność i ogromną radość wszystkim uczestnikom.

Mamy nadzieję, że spotkanie z Panią będzie motywacją do dalszej pracy dla młodych sportowców, którzy nie poprzestaną tylko na marzeniach, ale będą ciężko pracować, być osiągnąć upragnione cele.

UKP Wodnik Włocławek