NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Spotkania w klubie rodziców JiM

Dnia 21 maja 2015r. o godz. 17.00 w ZS nr 3 przy ul. Nowomiejskiej 21 we Włocławku odbędzie się pierwsze spotkanie rodziców dzieci ze spektrum autyzmu w Klubie Rodziców JiM. Kluby Rodziców JiM to społeczna inicjatywa rodziców, przyjaciół dzieci z autyzmem. Decydując się na wzajemne działania mamy dostęp do szybkiej, bezpłatnej diagnozy nozologicznej dla rodziców, możliwości interwencji prawniczych, społecznych, orzeczniczych i urzędowych.

Motywacja w działaniu rodziców zwykle bierze się z osobistych doświadczeń. Założenie Klubu JiM jest takie, że głos jednego rodzica często jest pomijany ale kilkudziesięciu tysięcy pomijany być nie może.

Zaplanujemy kilka spotkań organizacyjnych we Włocławku – spotkań przed oficjalną inauguracją nowo powstającego Klubu Rodziców JiM we Włocławku. Aktualnie działa 19 Klubów JiM w całej Polsce. Klub Rodziców JiM we Włocławku będzie kolejnym z nich.
Standaryzacja wszystkich informacji dotyczących Klubu Rodziców JiM jest bardzo ważna – ma ogromny wpływ na rozpoznawalność i skuteczność w późniejszych ewentualnych interwencjach.

Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców dzieci z autyzmem na pierwsze spotkanie !

ZS nr 3