NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Sierż. sztab. Michał Hubert nie tylko na służbie pomaga ratować życie

Włocławski policjant Ogniwa Prewencji na Wodach sierż. sztab. Michał Hubert po służbie wspólnie z instruktorem nauki jazdy pomogli mężczyźnie, który przewrócił się na chodniku. Funkcjonariusz opatrzył rannego, natomiast instruktor zadzwonił po pomoc i przyniósł apteczkę z auta. Dzięki tej reakcji nie doszło do nieszczęścia.

W czwartek (30.08.2018) około godziny 17 sierż sztab. Michał Hubert, który na co dzień służy w Ogniwie Prewencji na Wodach Komendy Miejskiej Policji we Włocławku jadąc po służbie do domu zauważył w pobliżu ulicy Młynarskiej zatrzymującą się naukę jazdy. Instruktor wybiegł w stronę skrzyżowania Młynarskiej i Św. Antoniego, gdzie na chodniku leżał mężczyzna. Policjant natychmiast zatrzymał swój pojazd i również pobiegł ocenić sytuację.

Na miejscu zastał leżącego mężczyznę z mocno krwawiącą raną głowy. Z relacji świadka wynikało, że nieznajomy nagle przewrócił się i uderzył głową w chodnik. Instruktor nauki jazdy natychmiast zadzwonił na numer alarmowy i przyniósł apteczkę z auta. Natomiast funkcjonariusz zaczął udzielać pierwszą pomoc. Przy pomocy dostępnych środków opatrunkowych zabezpieczył krwawiącą ranę głowy i przez cały czas do przyjazdu załogi ratownictwa medycznego kontrolował czynności życiowe mężczyzny.

To nie pierwsza taka sytuacja, gdzie sierż. sztab. Michał Hubert pomaga potrzebującym pomocy. W maju, wspólnie z kolegą z patrolu uratował życie 52-letniej kobiety, która topiła się w jeziorze. Na pewno swoim postępowanie udowodnił, że policjantem nie tylko jest się na służbie, ale również poza nią.

Sierż. sztab. Michał Hubert

KMP we Włocławku