NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Przywitaj wakacje w formie” – Bulwar sztuki i sportu

Będzie to pierwsze z cyklu spotkań, które w lipcu i sierpniu odbywać się będą na Bulwarach. Popołudniami, w godz. 15.00 – 19.00 w niedziele nad Wisłą będzie okazja skorzystać z propozycji kulturalnych i rekreacyjnych, przygotowanych przez instytucje kultury oraz kluby i stowarzyszenia sportowe naszego miasta. Nie zabraknie licznych gier, pokazów, występów, warsztatów i konkursów przede wszystkim dla najmłodszych.

W najbliższą niedzielę BULWAR SZTUKI I SPORTU odbywać się będzie pod hasłem „Przywitaj wakacje w formie”. Na mieszkańców czeka program przygotowany przez Klub fitness „FORMA” czyli liczne pokazy i konkursy. Swoje stoisko zaprezentuje także Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna, która podpowie jak zadbać o zdrowe odżywianie i zbilansowaną dietę. Będzie też okazja sprawdzić swoją kondycję – Włocławski Klub Biegacza Maratończyk zaproponuje test COOPERA.

W ramach Bulwaru Sztuki, Galeria Sztuki Współczesnej przygotuje na najbliższą niedzielę pokaz twórczości dzieci i młodzieży oraz włocławskich stowarzyszeń artystycznych. Obok plenerowych wystaw galeria zorganizuje także warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Biblioteka zaprosi na m.in. wymianę książek, zabawy literackie i kiermasz książek używanych. WCK oraz WOEiPK przygotują prezentacje muzyczne i występy taneczne, a teatr Impresaryjny – spektakl dla dzieci.

Przypomnijmy, że Urząd Miasta ogłosił także konkurs fotograficzny „Lato w mieście”, dla wszystkich spędzających wakacje we Włocławku. Na adres prasa@um.wloclawek.pl można przesyłać zdjęcia, prezentujące jak wyglądają wakacje w naszym mieście i jak spędzają je włocławianie. Fotografie można robić m.in. podczas imprez na Bulwarach. Zabawa jest kierowana do dzieci i młodzieży. Szczegóły na stronie: http://www.wloclawek.pl/aktualnosci/5077_51223.html. Natomiast program niedzielnych imprez w ramach BULWARU SZTUKI – BULWARU SPORTU można znaleźć na tablicy, która znajduje się przed Urzędem Miasta na Zielonym Rynku oraz tutaj: http://www.wloclawek.pl/aktualnosci/12756_51116.html

UM Włocławek