Opublikowano: sob, Cze 9th, 2018

Policjanci ogniwa wodnego z Włocławka po raz kolejny uratowali życie tonącemu

Tragedią mogła zakończyć się kąpiel w Wiśle 27-letniego włocławianina, gdyby nie szybkie i profesjonalne działanie służb, w tym policjantów z ogniwa wodnego: sierż. szt. Radosława Woźniaka, asp. Marcina Borowego i sierż. Grzegorza Nowakowskiego. Pierwszy z funkcjonariuszy, gdy tylko dostrzegł, że mężczyzna zaczyna tonąć, natychmiast wskoczył do rzeki, aby go ratować. Wkrótce dopłynęli do niego łodzią służbową pozostali dwaj policjanci i strażacy.

We wtorek (05.06.18) około godziny 16.30 dyżurny otrzymał zgłoszenie o pływającym na środku Wisły mężczyźnie. Wiedząc, że kąpiel w takim miejscu jest bardzo niebezpieczna, niezwłocznie udali się tam policjanci ogniwa wodnego: sierż. szt. Radosław Woźniak, asp. Marcin Borowy i sierż. Grzegorz Nowakowski. W czasie dojazdu na miejsce już przygotowywali sprzęt ratunkowy, bo wiedzieli, że w sytuacjach, gdzie zagrożone jest ludzkie życie, liczy się każda sekunda.

Po dojechaniu zauważyli w Wiśle, pływającego około 300 metrów od brzegu mężczyznę. Na nadbrzeżu pozostał pierwszy z funkcjonariuszy, aby kontrolować sytuację i w razie potrzeby udzielić pilnej pomocy, zaś pozostali dwaj policjanci pojechali zwodować łódź służbową zacumowaną na pobliskiej przystani.

W pewnym momencie sierż. szt. Radosław Woźniak dostrzegł, że mężczyzna ma problemy z utrzymaniem się na powierzchni wody i dopłynięciem do brzegu. Zaczął tonąć niesiony przez silny nurt rzeki. Policjant czym prędzej ruszył z pomocą – wskoczył do Wisły, dopłynął do tonącego i przy użyciu boi ratowniczej pomógł mu utrzymać się na powierzchni wody. Jednocześnie z pomocą zmierzała już policyjna łódź oraz łódź straży pożarnej, która również włączyła się w działania.

Strażacy przejęli na pokład uratowanego, półprzytomnego mężczyznę i bezpiecznie przetransportowali go do przystani, gdzie czekała karetka pogotowia. Na łodzi cały czas czuwał przy nim sierż. szt. Radosław Woźniak, który nieustannie kontrolował funkcje życiowe wycieńczonego mężczyzny.

Uratowanym okazał się 27-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy, aby kąpać się w miejscu do tego wyznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwa ratownik. Pływanie w Wiśle jest bardzo niebezpieczne z uwagi na silny nurt i zawirowania wody.

KMP we Włocławku

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

Brukarnia 2018

15 sierpnia 2018, Możliwość komentowania Brukarnia 2018 została wyłączona

Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

13 sierpnia 2018, Możliwość komentowania Odpowiedzą za posiadanie narkotyków została wyłączona

Małoletni i alkohol

9 sierpnia 2018, Możliwość komentowania Małoletni i alkohol została wyłączona

ZUS zaprasza lekarzy na konsultacje

8 sierpnia 2018, Możliwość komentowania ZUS zaprasza lekarzy na konsultacje została wyłączona

Podwórkowe czytanie – wakacyjne spotkanie z bajkami

7 sierpnia 2018, Możliwość komentowania Podwórkowe czytanie – wakacyjne spotkanie z bajkami została wyłączona

Międzynarodowo na ludowo

6 sierpnia 2018, Możliwość komentowania Międzynarodowo na ludowo została wyłączona

Archiwa