Podwójne zwycięstwo żeglarzy z KS AQUA

W zakończonych wczoraj regatach Mistrzostwach Bazy Mrągowo, które były jednocześnie mistrzostwam województwa warmińsko-mazurskiego w żeglarstwie, doskonale spisali się żeglarze Klubu Sportowego AQUA (optysie.pl). Startując w klasie optimist wywalczyli 2 złote medale na łodkach klasy optimist. Jasiek Marciniak Pirat zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji open, natomiast w klasie optimist UKS pierwsze miejsce zdobyła Agatka Garysiak. Zwycięstwo obojga cieszy tym bardziej, że dla Agatki (7 lat) były to pierwsze w życiu regaty a dla Pirata (15 lat) były to ostatnie regaty w klasie optimist. W przyszłym sezonie Jasiek i Łukasz rozpoczną ściganie w dwuosobowej klasie 29er.

Regaty były ostatnim startem podsumowującym udany sezon, zajeszcze tylko kilka dni i żeglarze do wiosny przenoszą swoje treningi na basen.
Agatka jest uczennicą pierwszej klasy w SP 22 we Włocławku, Jasiek jest uczniem ostatniej klasy gimnazjum nr 8.