NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Podsumowanie weekendu na włocławskich drogach

W miniony weekend tj. 29-31 lipca br. włocławscy policjanci odnotowali jeden wpadek drogowy, w którym jedna osoba poniosła śmierć, a dwie odniosły poważniejsze obrażenia. W 17 przypadkach zdarzenia na drogowe miasta i powiatu, okazały się kolizjami. Natomiast czterech zatrzymanych kierowców odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło w niedzielę (31.07.2022) na autostradzie A-1 w powiecie włocławskim. O zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch aut osobowych i ciężarówki na 223 kilometrze A-1 w kierunku Łodzi zostaliśmy powiadomieni po godzinie 2:00. Policjanci pracując na miejscu wstępnie ustalili, że 44-letni kierujący vw jadąc lewym pasem w kierunku Łodzi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewy pas zieleni uderzając w bariery ochronne. Po odbiciu się od bariery powrócił na jezdnię uderzając w opla poruszającego się prawym pasem. Po tym zderzeniu vw pozostał na prawym pasie jezdni, a opel zatrzymał się na pasie awaryjnym. Kiedy kierowca wysiadł z vw w tył auta uderzyła ciężarówka scania. Pasażerowie auta osobowego, w tym dwie kobiety i mężczyzna zostało przetransportowanych do szpitali w Kutnie i we Włocławku. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 70-letni mieszkaniec woj. łódzkiego zmarł, a dwie kobiety odniosły obrażenia powyżej dni 7. Sprawdzona trzeźwość uczestników wykazała, że byli oni trzeźwi.

W sprawie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym policjanci prowadzą postępowanie pod nadzorem prokuratora, które wyjaśni okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Mundurowi podczas weekendu zatrzymali również czterech nietrzeźwych kierujących, którzy za swoje zachowania na drodze będą tłumaczyć się przed sądem. Niechlubnym rekordzistą okazał się 37-letni kierowca skody, którego jazdę od lewego do prawego krawężnika zauważyli policjanci „patrolówki” w miejscowości Chełmica Duża (gm. Fabianki). Do zdarzenia doszło w sobotę (30.07.2022) tuż po północy. Po zatrzymaniu auta przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało u niego ponad 1,6 promile alkoholu w organizmie.

Kierowca skody, tak jak trzech innych nietrzeźwych kierujących musi się liczyć z konsekwencjami swojego zachowania na drodze. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

KMP Włocławek