Podsumowanie roku sportowego w województwie!

5 września w Bydgoszczy na obiektach Zawiszy odbyło się wojewódzkie  podsumowanie rywalizacji sportowej szkół  w roku szkolnym 2011/2012 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady  Kujawsko- Pomorskiego  Szkolnego Związku Sportowego.  Uczniowie włocławskich szkół mają powody do dumy- zdobyliśmy 20 medali! Ten najcenniejszy- złoty- wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 w sztafetowych biegach przełajowych, uzyskując tym samym tytuł Mistrzów Województwa!

Ponadto uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 2 zdobyli brązowy medal w województwie w mini koszykówce, chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 22 czwarte miejsce w mini piłce ręcznej, a w pływaniu Marcin Zasada z SP 23 wywalczył srebrny medal na dystansie 50 m stylem dowolnym, a brązowy medal  na dystansie 50 m stylem grzbietowym zdobył Aleksander Ślufiński z SP nr 5.

W rywalizacji gimnazjów  miasto Włocławek pojawiało się także w kontekście miejsc na podium. W koszykówce chłopców aż dwie drużyny z naszego miasta zdobyły medale- srebrny chłopcy z Gimnazjum nr 4, a brązowy z Gimnazjum nr 2. W piłce siatkowej zarówno w kategorii chłopców- Gimnazjum nr 4, jak i dziewcząt- Gimnazjum nr 7 zdobyliśmy brązowe medale. W indywidualnych biegach przełajowych brązowy medal wywalczył na Mistrzostwach Województwa uczeń Gimnazjum nr 3- Michał Misiak. Bardzo dobrze spisali się włocławscy pływacy- brązowy medal w sztafecie i drużynowo trzecie miejsce  zajęły dziewczęta z Gimnazjum nr 4, chłopcy zaś z Gimnazjum nr 3 wywalczyli srebrny medal w sztafecie i drużynowo brąz. W konkurencjach indywidualnych pływacy jeszcze trzykrotnie stawali na podium: srebrny medal Mateusza Szymańskiego z G 4, brązowe Michała Misiaka z G3 i Adama Kodymowskiego z Gimnazjum nr 5.

W ramach Licealiady  drugie miejsce w województwie w indywidualnych biegach przełajowych  zdobył  Michał Puściński uczeń LZK, a brązowy Daria Gawłowska z II LO, w sztafetowych biegach przełajowych uczennice IV LO wywalczyły IV miejsce w  województwie. Wicemistrzostwo Województwa w koszykówce chłopców  uzyskali uczniowie LZK, a w piłce ręcznej chłopcy z IV LO zdobyli brąz. Wysokie IV miejsce w województwie w piłce ręcznej chłopców było  zasługą uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych.

Tegoroczną rywalizację szkół w naszym mieście w roku szkolnym 2012/2013 zainaugurują indywidualne biegi przełajowe 21 września (piątek) o 13.00 przy Zespole Szkół nr 8 na Zawiślu.