NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Podsumowanie „majówki”

Dłuższy weekend, przyjemna pogoda to okoliczności sprzyjające wyjazdom. Policjanci zwracali szczególną uwagę na wszystkich użytkowników dróg sprawdzając, czy przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Stan trzeźwości, odpowiednia prędkość, zachowanie w stosunku do pieszych, odpowiednie przewożenie dzieci- to między innymi okoliczności, na które zwracali uwagę kontrolujący mundurowi.

Majowy weekend przeszedł już do historii. Czas wolny, pogoda sprzyjały wyjazdom na świeże powietrze, w odwiedziny, na wypoczynek. Policjanci już od ostatniego dnia kwietnia do późnych godzin wieczornych dnia wczorajszego (3.05) w sposób szczególny zwracali uwagę zachowanie bezpieczeństwa w ruchu. Trzeźwość kierowców, nieprzekraczanie prędkości, przewożenie najmłodszych w fotelikach – to tylko niektóre z zagadnień poddawanych kontroli przez policjantów.

W sumie w czasie weekendu doszło do 13 zdarzeń drogowych- jednego wypadku oraz 12 kolizji. Do wypadku doszło w sobotę (2.05) przy ul.Wyszyńskiego. Z ustaleń wynika, że 20-letni kierowca opla potrącił przechodzące przez przejście dla pieszych dwie kobiety. Obie, w wieku 64 i 69 lat, z poważnymi obrażeniami trafiły do szpitala.

20-latek był trzeźwy. Policjanci zatrzymali uprawnienia kierującemu. Za spowodowanie wypadku grozić mu może do 3 lat pozbawienia wolności.

W tym czasie mundurowi zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 43-letni mężczyzna jadący autem mając w organizmie nieco ponad 2 promile alkoholu.

Z kolei dziś (4.05) od wczesnych godzin rannych policjanci z włocławskiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Na szczęście na blisko 900 sprawdzeń trzeźwości kierujących nie odnotowano żadnego przypadku nieodpowiedzialności kierowcy.

Działania te będą jeszcze powtarzane przez włocławskich mundurowych.

KMP Włocławek