Opublikowano: wt, Lis 4th, 2014

Podsumowanie działań „Znicz 2014”

Blisko 306 dokonanych kontroli pojazdów, ponad 83 nałożone mandaty karne, 2 wypadki z osobami poszkodowanymi i 6 nietrzeźwych kierowców i – to bilans włocławskich policyjnych działań w ramach akcji „Znicz 2014”.

Znicz 2014

Znicz 2014

Znicz 2014

Wielu policjantów czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących w czasie kilku dni wzmożonego ruchu z okazji Wszystkich Świętych.

W czasie nieco wydłużonego weekendu na naszym terenie doszło do dwóch wypadków drogowych. Do najpoważniejszego doszło wczoraj (3.11). Tuż po godz. 6 w m. Brzezie Majątek kierujący samochodem z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na prawe pobocze i potrącił kierującą rowerem. Na skutek tego zdarzenia rowerzystka doznał obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala.

Kolejny wydarzył się tuż po godz.10 w m. Włocławek na ul. Chopina. Kierujący oplem nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzył w jadące przed nim renault. Sprawca tego zdarzenia, 57-letni mieszkaniec Włocławka, odjechał z miejsca zdarzenia. Zaalarmowany o zdarzeniu dyżurny natychmiast przekazał numery rejestracyjne opla wszystkim patrolom. Chwilę później opisane auto policjanci namierzyli na terenie jednego z osiedli. Podczas próby trzeźwości okazało się, że kierujący ma w organizmie 0,75 promila. W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznali kierowca i pasażer renault.

Szczegóły obu wypadków wyjaśniają policjanci.

Poza tymi zdarzeniami w ciągu minionych czterech dni akcji włocławscy policjanci dokonali 306 kontroli pojazdów. W 83 przypadkach kierujący zostali ukarani mandatem. W większości przypadków „grzeszkami” kierowców okazała się nadmierna prędkość oraz brak pasów bezpieczeństwa. Na włocławskich ulicach odnotowaliśmy również 14 niegroźnych kolizji. Niestety mimo wielu apeli nie zabrakło nieodpowiedzialnych osób zasiadających za kółkiem na “podwójnym gazie”. Mundurowi udaremnili jazdę 6 nietrzeźwym kierowcom.

Na najbardziej ruchliwych trasach patrole zmotoryzowane wspomagali policjanci z powietrza. Powietrzny patrol możliwy był dzięki aeroklubowi włocławskiemu.

KMP Włocławek

MartinezFilm

Informacje

Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego została wyłączona

Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku została wyłączona

Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich została wyłączona

Sobotni spacerek z przewodnikiem

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Sobotni spacerek z przewodnikiem została wyłączona

Piknik wojskowy „Wierni Polsce”

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Piknik wojskowy „Wierni Polsce” została wyłączona

Włocławianie korzystają z miejskich rowerów

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Włocławianie korzystają z miejskich rowerów została wyłączona

Archiwa