Opublikowano: wt, Lis 4th, 2014

Podsumowanie działań „Znicz 2014”

Blisko 306 dokonanych kontroli pojazdów, ponad 83 nałożone mandaty karne, 2 wypadki z osobami poszkodowanymi i 6 nietrzeźwych kierowców i – to bilans włocławskich policyjnych działań w ramach akcji „Znicz 2014”.

Znicz 2014

Znicz 2014

Znicz 2014

Wielu policjantów czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących w czasie kilku dni wzmożonego ruchu z okazji Wszystkich Świętych.

W czasie nieco wydłużonego weekendu na naszym terenie doszło do dwóch wypadków drogowych. Do najpoważniejszego doszło wczoraj (3.11). Tuż po godz. 6 w m. Brzezie Majątek kierujący samochodem z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na prawe pobocze i potrącił kierującą rowerem. Na skutek tego zdarzenia rowerzystka doznał obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala.

Kolejny wydarzył się tuż po godz.10 w m. Włocławek na ul. Chopina. Kierujący oplem nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzył w jadące przed nim renault. Sprawca tego zdarzenia, 57-letni mieszkaniec Włocławka, odjechał z miejsca zdarzenia. Zaalarmowany o zdarzeniu dyżurny natychmiast przekazał numery rejestracyjne opla wszystkim patrolom. Chwilę później opisane auto policjanci namierzyli na terenie jednego z osiedli. Podczas próby trzeźwości okazało się, że kierujący ma w organizmie 0,75 promila. W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznali kierowca i pasażer renault.

Szczegóły obu wypadków wyjaśniają policjanci.

Poza tymi zdarzeniami w ciągu minionych czterech dni akcji włocławscy policjanci dokonali 306 kontroli pojazdów. W 83 przypadkach kierujący zostali ukarani mandatem. W większości przypadków „grzeszkami” kierowców okazała się nadmierna prędkość oraz brak pasów bezpieczeństwa. Na włocławskich ulicach odnotowaliśmy również 14 niegroźnych kolizji. Niestety mimo wielu apeli nie zabrakło nieodpowiedzialnych osób zasiadających za kółkiem na “podwójnym gazie”. Mundurowi udaremnili jazdę 6 nietrzeźwym kierowcom.

Na najbardziej ruchliwych trasach patrole zmotoryzowane wspomagali policjanci z powietrza. Powietrzny patrol możliwy był dzięki aeroklubowi włocławskiemu.

KMP Włocławek

MartinezFilm

Informacje

ZUS ostrzega: Uwaga na fałszywe maile

17 października 2019, Możliwość komentowania ZUS ostrzega: Uwaga na fałszywe maile została wyłączona

MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych

15 października 2019, Możliwość komentowania MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych została wyłączona

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką

11 października 2019, Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką została wyłączona

Dzieła godne wystawienia

11 października 2019, Możliwość komentowania Dzieła godne wystawienia została wyłączona

Spacer szlakiem włocławskich Żydów

11 października 2019, Możliwość komentowania Spacer szlakiem włocławskich Żydów została wyłączona

Papież-poeta na kujawskiej ziemi

10 października 2019, Możliwość komentowania Papież-poeta na kujawskiej ziemi została wyłączona

Archiwa