NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Podsumowanie działań „NURD” na włocławskich drogach

Funkcjonariusze ruchu drogowego z Włocławka włączyli się w środę (23.08.2023) w wojewódzkie działania „NURD”. Ich celem była poprawa bezpieczeństwa tych użytkowników dróg, którzy podczas zdarzeń drogowych narażeni są na najpoważniejsze obrażenia.

Podczas działań mundurowi zwracali uwagę na to jak zachowują się kierowcy względem pieszych, ale też czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów i czy odpowiednio zadbali o swoją widoczność na drodze.

W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze ujawnili 51 wykroczeń związanych z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, z czego 41 związanych było z wykroczeniami popełnionymi przez kierujących wobec pieszych i rowerzystów.
Zwracaliśmy także uwagę na przestrzeganie przepisów przez cyklistów. W tym zakresie ujawniliśmy 10 wykroczeń dotyczących wjeżdżania rowerem na przejęcie dla pieszych.

Z pewnością to nie ostatnie tego typu działania. Apelujemy o przestrzeganie przepisów drogowych i ostrożność, zwłaszcza w miejscach, gdzie występuje duże natężenie ruchu, zarówno pieszych, jak i pojazdów.

KMP Włocławek