NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Po raz 3 zbieraliśmy na „Windę do nieba” dla izbickiego DPS.

W niedzielę 6 lipca br., w parku przy M-GOK w Izbicy Kujawskiej odbył się festyn charytatywny pn. „Windą do nieba”. Była to już trzecia edycja tej imprezy, której celem była zbiórka pieniędzy na zakup windy dla Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Izbicy Kujawskiej prowadzonego przez Zgromadzenie Małe Dzieło Boskiej Opatrzności – Orioniści.

Dom otacza opieką kilkudziesięciu mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie. Wielu z nich jest obciążonych także innymi schorzeniami lub są już w podeszłym wieku. Dla nich największą barierą jest przemieszczanie się między piętrami budynku, by móc skorzystać z codziennej terapii i rehabilitacji lub chociażby z posiłków.

Organizacji tegorocznej edycji imprezy, którą wsparł samorząd gminy Izbica Kujawska, podjęli się wspólnie: Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro, Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Izbicy Kujawskiej oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Izbicy Kujawskiej.

Podczas ośmiogodzinnej imprezy, na festynowej scenie sporo się działo. Swoje muzyczne umiejętności prezentowali podopieczni DPS wspierani przez przyjaciół Domu. Ponadto wystąpili wokaliści oraz miejscowe zespoły „EXODUS” oraz „SONIC”. Prezentowano taniec zumba.

Pomiędzy występami artystycznymi odbywała się aukcja dzieł sztuki i innych wartościowych przedmiotów prowadzona przez wolontariuszki izbickiego Koła Caritas. Dużym powodzeniem cieszyły się domowe ciasta. Serwowano dania z grilla, napoje, lody itp. Nie zabrakło loterii fantowej i stoiska z pamiątkami wykonanymi przez podopiecznych DPS. Nie mogło również braknąć zjeżdżalni i trampoliny dla dzieci. Swoją „cegiełkę” dołożyli członkowie izbickiego Bractwa Motocyklowego prezentując swoje misternie wypieszczone maszyny. Chętni mięli możliwość obejrzeć dokładnie nowy wóz bojowo-ratowniczy miejscowej jednostki OSP.

W br. organizatorzy przewidzieli specjalną loterię. Można było wygrać aż 3 nowiutkie rowery ufundowane przez sponsorów imprezy. Wśród wylosowanych kuponów znalazło się troje szczęśliwców – nowych właścicieli jednośladów.

Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi, w tym pracowników Domu Pomocy Społecznej, którzy byli inicjatorami przedsięwzięcia, podczas niedzielnej imprezy udało się zebrać 12.690,30 zł.

Przypomnijmy – w 2012 roku, podczas pierwszej akcji zebrano kwotę w wysokości 7.656,10 zł., a w ubiegłym 12.446,20 zł.Niestety nie wystarczyły one na wkład własny przy staraniu się o pieniądze unijne na zamontowanie windy.

Organizatorzy festynu składają serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom i ludziom „wielkiego serca” za przychylność i szeroko pojmowane wsparcie.

Dochód z akcji przekazany zostanie na konto Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro i w całości przeznaczony na zakup windy dla DPS w Izbicy Kujawskiej.

MGOK Izbica