Opublikowano: nie, Maj 13th, 2012

OLTECH Włocławek zwycięzcą VI Edycji Choceńskiej Ligi Tenisa Stołowego

W godzinach wieczornych kończącej długi weekend soboty 5 maja 2012 r. rozegrano ostatni z zaplanowanych 149 pojedynków VI edycji CHLTS. Pomimo kłopotów kadrowych, jakie dotknęły pod koniec rozgrywek większość zespołów udało się rozegrać prawie wszystkie zaplanowane spotkania finałowe. Faworyt rozgrywek i lider rundy zasadniczej TKKF Radziejowianka w finale poniósł pierwszą porażkę. Zwycięzcą ligi został OLTECH. Drużyna złożona z byłych i aktualnych zawodników ligowych. Po zaciętej walce zwyciężyła Radziejów 8 : 3 i przez kolejny rok będzie nosiła miano zwycięzcy największej ligi regionalnej – MISTRZA CHLTS 2012.

Mały finał pomiędzy LZS Jastrzębie i KS Lubienianka również dostarczył zgromadzonym kibicom wielu niespotykanych emocji. Po ponad dwuipółgodzinnej walce mecz zakończył się remisem 7:7. Jednak lepszy stosunek setów (28 : 25) dał 3 medalowe miejsce Jastrzębiu.

Nie mniej emocjonujący pojedynek stoczyły drużyny walczące o 5 miejsce. UKS 22 Włocławek nieznacznie uległ Strażakowi Nakonowo Stare 8 : 5 i tym samym zajął 6 miejsce.

VI Edycja CHLTS zapisze się w historii tych rozgrywek z wielu powodów. Pobity został rekord uczestniczących drużyn. Przypomnijmy – rozgrywki zaczynaliśmy w 2006 roku od 11 drużyn rozgrywających zawody w świetlicy OSP Śmiłowice. Do walki w kończącym się sezonie 2011/12 zgłosiły się 23 drużyny z rejonu Chocenia, Włocławka, Kutna, Radziejowa, Lipna, Boniewo i Lubienia Kuj. oraz spoza naszego województwa czyli reprezentanci Wielkopolski – drużyny Klaeń Mała I i II. Rozgrywki były prowadzone w 2 kategoriach: senior i junior. W rozgrywkach wzięła udział rekordowa liczba 138 zawodników i zawodniczek (liga seniorów – 91, liga juniorów – 47). Do dyspozycji drużyny w hali sportowej GOSiR w Choceniu zawodnicy mieli 12 – 16 stołów. W tym roku organizatorzy po raz pierwszy wprowadzili system play –off, dzięki któremu walka o zwycięstwo ligi i poszczególne miejsca trwała aż do końca rozgrywek. Ligę zainaugurowaliśmy 18 grudnia 2011 a finisz nastąpił 5 maja 2012. Drużyny w sumie rozegrały 149 spotkań. O poziomie spotkań niech zaświadczy zaciętość walk finałowych gdzie wyniki korzyły się często remisami. Najlepiej punktujący zawodnicy VI edycji to zawodnicy z najwyżej tenisowej półki nie tylko naszego regionu.

Organizatorów szczególnie cieszy frekwencja w lidze młodzieżowej. Zaangażowanie młodych zawodników i ich opiekunów daje nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli następców Rutkowskiego, Betmana, Witeckiego.

Podobnie jak w lidze seniorów finały były bardzo emocjonujące. A zwyciężył nieoczekiwanie Strażak Nakonowo Stare.

Organizatorzy: GTS UNIA Choceń, GOSiR Choceń i LUKS Tajfun Śmiłowice pragną serdecznie pogratulować zwycięzcom i podziękować wszystkim zawodnikom za stworzenie wspanialej sportowej atmosfery, Dyrekcji Gimnazjum w Choceniu i SP Choceń oraz pracownikom obsługi GOSiR w Choceniu za pomoc w organizacji ligi.

Mamy nadzieję, że uda się zorganizować VII edycję ligi, na którą już dziś zapraszamy wszystkich miłośników tenisa stołowego do Chocenia.

celmer.oltech

MartinezFilm

Informacje

MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych

15 października 2019, Możliwość komentowania MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych została wyłączona

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką

11 października 2019, Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką została wyłączona

Dzieła godne wystawienia

11 października 2019, Możliwość komentowania Dzieła godne wystawienia została wyłączona

Spacer szlakiem włocławskich Żydów

11 października 2019, Możliwość komentowania Spacer szlakiem włocławskich Żydów została wyłączona

Papież-poeta na kujawskiej ziemi

10 października 2019, Możliwość komentowania Papież-poeta na kujawskiej ziemi została wyłączona

„Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”

10 października 2019, Możliwość komentowania „Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” została wyłączona

Archiwa