NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Odpowie za znalezienie marihuany

Policjanci zabezpieczyli ponad 600 g marihuany. Narkotyki znajdowały się w jednym z mieszkań w Brześciu Kujawskim. „Właściciel” stwierdził, że to znalazł w lesie. Teraz za posiadanie tego „znaleziska” grozić mu może do 10 lat pozbawienia wolności.

Od pewnego czasu policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową mieli podejrzenia co do właścicieli jednego z mieszkań na terenie Brześcia Kujawskiego, że może on posiadać większe ilości narkotyków. W środę (15.10) w godzinach rannych postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia. W mieszkaniu podejrzewanego mundurowi ujawnili torebkę reklamową z zawartością marihuany. Po sprawdzeniu okazało się, że było w niej ponad 600 gram tego środka. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli jeszcze woreczki strunowe . Z wyjaśnień zatrzymanego wynikało, że odnalezione w mieszkaniu narkotyki pochodzą z odnalezionych w lesie dziko rosnących konopi indyjskich. 18-latek został zatrzymany i trafili do policyjnego aresztu.

Dzisiaj (16.10.) młody mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Teraz za to „znalezisko” może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

KMP Włocławek