NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

O ważnych rzeczach nad wodą…

Już wkrótce o bezpiecznych zachowaniach nad wodą będzie można porozmawiać z policjantami na Przystani przy ul.Piwnej. Mundurowi wraz z ratownikami z włocławskiego WOPR-u zaprezentują również wiele niebezpiecznych scenek, które mogą się wydarzyć nad wodą. O tym jak się zachować, jak uniknąć niemiłych okoliczności będzie można się przekonać w najbliższy wtorek, 23 czerwca w godz.10.oo-12.oo.

Jak co roku włocławscy policjanci wraz z ratownikami WOPR przygotowali pokaz instruktażowo-prewencyjny dla wypoczywających nad wodą. Czas wakacji zbliża się coraz szybciej. Mundurowi podejmują wiele działań prewencyjnych po to, aby wypoczynek nad wodą minął miło, ale przede wszystkim bezpiecznie.

Wszystkim nam zależy, aby po letnim wypoczynku pozostały tylko miłe wspomnienia.

Oprócz spotkań, pogadanek, różnego rodzaju poradnictwa przekazywanego za pomocą mediów włocławscy policjanci przygotowali podobnie jak w roku ubiegłym, pokaz ratownictwa, który odbędzie się nad Wisłą, na Przystani przy ul.Piwnej.

W najbliższy wtorek, 23 czerwca wszyscy zainteresowani mogą przyjść na przystań. Tam właśnie mundurowi wraz z ratownikami WOPR zaprezentują różne okoliczności, scenki na wodzie, z którymi możemy zetknąć się w czasie wypoczynku, a które niekoniecznie są bezpieczne.

Z pewnością zobaczymy co może się stać, kiedy będziemy zażywać kąpieli po alkoholu, jak może zakończyć się „zabawa” skakania do wody np.z łodzi itp.

Będzie również możliwość zapoznania się z technikami ratowania osoby, która tonie, która nie bardzo radzi sobie z pływaniem.

Nie jest wykluczone, że dla najmłodszych uczestników będą czekać nagrody ufundowane dzięki grantowi „Fundacji Anwil dla Włocławka”.

Wszystkich, którzy zechcą zobaczyć ten pokaz, usłyszeć o bezpiecznych zachowaniach, serdecznie zapraszamy we wtorek, 23 czerwca od godz.10.oo na Przystań przy ul.Piwnej!

KMP Włocławek