NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

NGO-sy dowiedzą się na miejscu

Wsparcie informacyjne dla organizacji pozarządowych na miejscu, we wszystkich największych miastach regionu. Marszałkowskie Biuro Pełnomocnika ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi organizuje dyżury kompetentnych w dziedzinie trzeciego sektora urzędników w siedzibach przedstawicielstw Urzędu Marszałkowskiego. Najbliższy dyżur jutro (9 lutego) w Bydgoszczy.

Uznaliśmy, że jest taka potrzeba, bo do biura pełnomocnika trafiało wiele bardzo szczegółowych zapytań i próśb dotyczących wskazania możliwości dofinansowania konkretnych przedsięwzięć, na które trudno było odpowiadać telefonicznie lub nawet pocztą elektroniczną. Tym bardziej, że wiele z nich wymagało analizy dokumentów organizacji. Od lutego znający od podszewki materię funkcjonowania ngo-sów pracownicy Urzędu Marszałkowskiego raz w miesiącu dyżurować będą kolejno w siedzibach wszystkich przedstawicielstw urzędu – w Bydgoszczy, we Włocławku, w Grudziądzu i Inowrocławiu. Odpowiedzą na każde pytanie dotyczące relacji organizacja pozarządowa – administracja, będą też służyć pomocą w wyszukaniu programów, w ramach których możliwe jest finansowanie wskazanych projektów.
Dyżury odbywać się będą we wtorki między 14 a 17. Ze względów organizacyjnych prosimy o sygnalizowanie zamiaru skorzystania z tego rodzaju pomocy oraz wskazanie obszaru tematycznego. Do dyspozycji są toruński numer telefonu (56) 62 18 403 i adres e-mailowy ngo@kujawsko-pomorskie.pl.

Terminy dyżurów w lutym:
Włocławek – 2 lutego, Przedstawicielstwo UM we Włocławku, ul. Bechiego 2
Bydgoszcz – 9 lutego, Przedstawicielstwo UM w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 9
Grudziądz – 16 lutego, Przedstawicielstwo UM w Grudziądzu, ul. Sienkiewicza 22
Inowrocław – 23 lutego, Przedstawicielstwo UM w Inowrocławiu, ul. Roosevelta
36/38

Terminy dyżurów w marcu:
Włocławek – 2 marca, Przedstawicielstwo UM we Włocławku, ul. Bechiego 2
Bydgoszcz – 9 marca, Przedstawicielstwo UM w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 9
Grudziądz – 16 marca, Przedstawicielstwo UM w Grudziądzu, ul. Sienkiewicza 22
Inowrocław – 23 marca, Przedstawicielstwo UM w Inowrocławiu, ul. Roosevelta
36/38
Włocławek – 30 marca, Przedstawicielstwo UM we Włocławku, ul. Bechiego 2

Informacja o możliwości przekazania 1 procenta podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego tutaj.

Beata Krzemińska
Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego