NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Narkotykowe wpadki

Policjanci zatrzymali wczoraj dwie osoby, które podejrzewane były o posiadanie narkotyków. W obu przypadkach w mieszkaniach mundurowi zabezpieczyli środki odurzające. Teraz obu sprawcom może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (21.08) tuż po godz.8 jeden z pracowników socjalnych powiadomił o tym, że jego podopieczny bardzo dziwnie się zachowuje i są podejrzenia, że może on posiadać narkotyki. Policjanci po dotarciu na miejsce potwierdzili te przypuszczenia. W mieszkaniu 19-latka, w pokoju na komodzie leżała torebka z zawartością suszu roślinnego, który według chłopaka był zwykłą szałwią. Po sprawdzeniu okazało się jednak, że bynajmniej nie zioło spożywcze. Mundurowi zabezpieczyli blisko 1,7g marihuany. 19-latek trafił do policyjnego aresztu.

Za posiadanie narkotyków grozić mu może do 3 lat pozbawienia wolności.

Taka sama kara grozić może pewnemu 24-letniemu mieszkańcowi ul.Zduńskiej. W tym przypadku policjanci mieli od pewnego czasu podejrzenia, że mężczyzna może mieć w domu narkotyki. Wczoraj około godz.21 postanowili skonfrontować te przypuszczenia. W mieszkaniu 24-latka mundurowi w kuchni ujawnili „narkotykowe co nieco”. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 12g amfetaminy, prawie 2,8g marihuany oraz niecałe 0,4g tabletek ekstazy i wagę elektroniczną. „Właściciel” tego kuchennego wyposażenia został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 24-latek odpowie za posiadanie narkotyków.

KMP Włocławek