NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Na pełnym morzu”- PREMIERA!

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza na PREMIERĘ znakomitej komedii Sławomira Mrożka, w której na włocławskiej scenie wystąpią aktorzy Teatru „TM” z Warszawy, pt: Na pełnym morzu.

Ta przewrotna i inteligentna komedia, napisana na przełomie lat 50-tych i 60-tych ubiegłego wieku nic nie traci ze swej aktualności, choć w zamyśle autora była metaforą relacji w opresyjnym państwie komunistycznym. Jej uniwersalność polega na tym, że można ją zrozumieć jako studium manipulacji władzy w każdym systemie politycznym.

Od roku ’89 w otaczającej nas rzeczywistości zaszły zmiany, które dzisiaj pozwalają nam odczytać utwór Mrożka również jako próbę ukazania stosunków panujących w miejscach pracy, w różnego rodzaju korporacjach i firmach. Elementy absurdu, groteski i tragikomedii, jakie napotykamy w sztuce, z powodzeniem można dzisiaj interpretować także jako relacje rodzinne.
Wielowymiarowość sytuacji i postaci Na pełnym morzu to przyczyna, dla której sztuka ta jest tak aktualna i lubiana – i to zarówno przez Widzów, jak i teatralnych twórców.

Tym bardziej cieszy fakt, że aktorzy wybrali właśnie włocławską scenę impresaryjną na ogólnopolską premierą tego teatralnego wydarzenia!

Świetna obsada i doskonale napisany tekst dają widzowi wiele satysfakcji…

Sławomir Mrożek
Na pełnym morzu
17 czerwca 2016 r.
godz: 19.00

P R E M I E R A !
reżyseria: Tomasz Mędrzak
Grają: Agnieszka Sitek, Krzysztof Kiersznowski, Tomasz Mędrzak, Zbigniew Buczkowski

Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00-18.00 oraz w dni wolne od pracy 1-ną godzinę przed planowanym przedstawieniem tel. 54 231 47 66

na-pełnym-morzu