NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Myśleli, że ukradną pieniądze

Policjanci, zmagający się z przestępczością przeciwko zdrowiu i życiu, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na 80-letnią mieszkankę Włocławka. Kobieta na szczęście nie doznała obrażeń. Skradziona torebka wróciła w jej posiadanie.

Wczoraj (16.04.), do oficera dyżurnego wpłynęło zawiadomienie o napaści na 80-letnią kobietę, którego sprawcy dopuścili się na klatce schodowej jednego z mieszkań w Śródmieściu. Policjanci podjęli szybką interwencję. Po zebraniu materiałów dowodowych ustalili dwóch sprawców, którymi są mężczyźni w wieku 22 i 34 lat. Ustalenia policjantów wskazują na to, że mieszkańcy tego samego osiedla co 80-latka, najprawdopodobniej obserwując wcześniej kobietę, chcieli okraść ją z pieniędzy, które podjęła w banku. W związku z tym, idąc za nią, zaatakowali włocławiankę w miejscu zamieszkania, przewracając ją i kradnąc torebkę. Policjanci zatrzymali mężczyzn w Śródmieściu.

Sprawcy nie ukradli pobranej przez kobietę kwoty pieniężnej, ponieważ nie była ona ulokowana w torebce. Mienie zostało przywrócone.
22 i 34- latek mają przeszłość kryminalną, tym razem usłyszeli zarzut rozboju, za który może grozić do 12 lat pozbawienia wolności. Ponadto u starszego ze sprawców, policjanci znaleźli 42 grama amfetaminy, w związku z czym w jego przypadku będzie drugi zarzut- posiadania narkotyków.

KMP Włocławek