NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Muzyczne spotkania z ANWILEM”

Nazwa wydarzenia: MUZYCZNE SPOTKANIA Z ANWILEM
Charakter: KONCERT EDUKACYJNY
Terminy: 18.03; 15.04; 27.05; 17.06
Godzina: 19.00
Miejsce: Muzeum Diecezjalne we Włocławku
Bilety: Wstęp wolny (darmowe bilety można odebrać w muzeum od wtorku w tyg. przed koncertem).

Muzeum Diecezjalne we Włocławku wraz z Głównym Sponsorem projektu firmą ANWIL z Włocławka zaprasza na cykl koncertów edukacyjnych „Muzyczne spotkania z ANWILEM”. Tegoroczna edycja to cztery koncerty muzyczne połączone z tematycznym wykładem wpisującym się w program koncertu. Poprzednie edycje stanowiły występ muzyczny. W bieżącym roku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom melomanów wydarzenie zostało poszerzone o walor edukacyjny. W ramach wydarzenia w Auli Muzeum zostaną zrealizowane cztery wydarzenia o zróżnicowanej tematyce:

  1.  18 marca 2023 r. – „Przez świat z mistrzami fortepianu” – Jan Przepałkowski (fortepian). W programie utwory fortepianowe (L. van Beethoven, C. Debussy, M. de Falla)
  2.  15 kwietnia 2023 r. – „Przez świat z ariami poważnymi i nie” – Agnieszka Makówka (mezzosopran), Jan Przepałkowski (fortepian). W programie arie operowe i operetkowe (C. W. Gluck, C. Saint – Saens, G. Verdi, P. Czajkowski, J. Offenbach, F. Lehar i inni)
  3.  27 maja 2023 r. – „Przez świat z pieśnią na ustach” – Wojciech Sztyk (baryton), Jan Przepałkowski (fortepian). W programie pieśni poważniejsze i żartobliwe (R. Schumann, F. Schubert, M. Ravel, C. Debussy, F. Chopin, St. Moniuszko, H. Czyż, T. Baird i inni)
  4.  17 czerwca 2023 – „Przez świat z saksofonem – klasyk, romantyk i jazzman” – Adam Wojtasik (saksofon), Jan Przepałkowski (fortepian). W programie utwory przeznaczone na tzw. saksofon klasyczny – od baroku po repertuar jazzujący (J. F. Haendel, A. Głazunow, E. Bozza, P. Creston i inni)

Wstęp na wszystkie koncerty dzięki zaangażowaniu sponsora, firmy ANWIL jest darmowy, obowiązują jednak bezpłatne bilety wstępu, które można odbierać w siedzibie Muzeum od wtorku poprzedzającego każdy z koncertów.

ks. Zbigniew Łukasik