NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Mundurowi” wśród mundurowych

Komendę Miejską Policji we Włocławku odwiedzili uczniowie klasy mundurowej z Kowala. Młodzież, która już wykazuje zainteresowania służbami mundurowymi, tym razem posłuchała o specyfice pracy policjantów.

W poniedziałek (30.03.15 r.) zawitali do nas uczniowie klasy mundurowo-sportowej z Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi z Kowala. Młodzież została zapoznana z zasadami naboru do policyjnych szeregów, kryteriami i oczekiwaniami jakie stoją przed potencjalnymi kandydatami. Osoby, które przed nimi wystąpiły, wskazywały różnice między rzeczywistą pracą funkcjonariuszy, a tą wykreowaną przez media, filmy, programy telewizyjne.
Ponadto policjant, będący na początku zawodowej drogi, objęty szkoleniem, opowiedział o tym jak wyglądają obowiązki początkującego funkcjonariusza oraz życie w murach policyjnej szkoły. Przybyli uczestnicy zobaczyli urządzenia mierzące zawartość alkoholu w organizmie, a także przyrządy, którymi operują technicy kryminalistyki na miejscu zdarzenia. Na koniec wizyty skorzystali z laserowej strzelnicy, w której mieli możliwość sprawdzić swój refleks, celność i reakcyjność.

KMP Włocławek