NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

“Mój przyjaciel kot, mój towarzysz pies”

Wernisaż rysunku satyrycznego pt.: “Mój przyjaciel kot, mój towarzysz pies”
Klub „Stara Remiza” przy Włocławskim Centrum Kultury zaprasza na wernisaż rysunku satyrycznego Grzegorza Bąkowskiego 20 maja 2011r., piątek na godz. 18.00.


Grzegorz Bąkowski. Poznaniak z urodzenia i przekonań, z wykształcenia polonista myślący obrazami, na Uniwersytecie Poznańskim obronił pracę „Poetyka dowcipów słowno – rysunkowych”. Od lat związany z prasą poznańską. Drukuje swoje prace w stałych rubrykach w „Gazecie Poznańskiej”, „Głosie Wielkopolskim”, „Motorze”, „Przeglądzie”, „Lex- Pressie” oraz w „Businessman.pl” i na portalu „koty.pl”. Współpracuje z Agencją TVN, „Angorą”, „Polityką”, „Szpilkami” i „Rzeczpospolitą”. Wydał zbiór rysunków „Teczka Bąkowskiego” (1997), ilustruje książki i albumy – „Blubry Starego Marycha”, „700 zagadek o Poznaniu”, „Dziennikarstwo od kuchni”, „Mój pies jest piękny”, „Szkoła dobrych manier profesora Michała Iwaszkiewicza” i inne. Brał udział w wielu wystawach w kraju i za granicą. Laureat nagród  w konkursach – „Co kraj to obyczaj”, „Gastronomia i hotelarstwo”, „Atari” i „Co słychać na wsi?”.

Życie codzienne, szczególnie polityczne, dostarcza mu powodów do irytacji i tematów do rysunków satyrycznych. Kocha zwierzęta, szczególnie psy i koty, bo są bezinteresowne.

Zapraszamy
 
Podczas imprezy zbierana będzie karma dla podopiecznych
dla włocławskiego Schroniska dla zwierząt.