NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Mistrzostwo Polski Młodzieży w Judo Angeliki Szymańskiej i srebro w Pucharze Europy Juniorek

Bardzo dobrze zaprezentowała się judoczka MKS „Olimpijczyk” Włocławek – Angelika Szymańska w Mistrzostwach Polski Młodzieży w Judo, które odbyły się 5 maja w Pile.
Wracająca po kontuzji judoczka, po wygraniu 4 walk przed czasem stanęła na najwyższym stopniu podium i zdobyła tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski w kategorii do 63 kg.
Tydzień później Angelika zdobyła srebrny medal w Pucharze Europy Juniorek w Kownie (Litwa) będącym kwalifikacją do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata Juniorek. W drodze do finału pokonała Laerkę Olsen z Danii, Agustinę De Lucia z Argentyny (dwukrotną wicemistrzynię kontynentu) i Jovanę Obradovic z Serbii (mistrzynię EYOF i dwukrotną brązową medalistkę Mistrzostw Europy). W walce finałowej uległa w dogrywce przez trzymanie reprezentantce Niemiec – Denie Pohl (brązowej medalistce Mistrzostw Europy Juniorek).

– Już na początku czerwca Angelika wystartuje w Pucharze Europy Juniorek w Austrii (Leibnitz). Turniej zapowiada się jeszcze mocniejszy niż w Kownie. Kwalifikacje Polskiego Związku Judo do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata Juniorek zakładają zdobycie dwóch medali podczas wyznaczonych turniejów, dlatego też wybieramy się na turniej do Austrii. Ze względu na przebytą kontuzję Angelika nie startowała we wcześniejszych Pucharach Europy, a Kowno było jej pierwszym międzynarodowym występem w grupie juniorek po kontuzji – zapowiada trener Roman Stawisiński
– Kolejne zwycięskie walki cieszą nas bardzo, a zwłaszcza samą zawodniczkę. Angelika wróciła po kontuzji po której nie ma śladu urazu. Po turniejach, w których walczyła w tym roku wiemy na co zwrócić największą uwagę. Będzie to min. sprawa uchwytu i prawidłowego ustawiania się do przeciwniczek lewo czy też prawostronnych podczas walki – relacjonuje Aneta Szczepańska.

Wyjazd na zawody był dofinansowany z Gminy Miasto Włocławek oraz środków własnych klubu.

Od lewej : Aneta Szczepańska, Angelika Szymańska, Roman Stawisiński