NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Mistrzostwa Włocławka w Splendor!!!!

Wydawnictwo Rebel, największy polski wydawca gier planszowych, po raz pierwszy we Włocławku organizuje turniej o randze ogólnopolskiej! Zawody odbędą się 21 czerwca o godz. 13 w Kafejce Taktyk w Browarze B.

Celem wydarzenia jest wyłonienie w grę planszową „Splendor” mistrza Włocławka, który będzie reprezentował nasze miasto podczas listopadowego Ogólnopolskiego Finału Splendor na festiwalu gier planszowych „GRAMY” w Gdańsku. Eliminacje Splendor odbywają się na terenie całej Polski – Kafejka Taktyk jest jedynym organizatorem zawodów w regionie. W poprzednich latach REBEL przeprowadzał turnieje we „Wsiąść do pociągu” oraz „7 cudów świata”. W finałach uczestniczyło ponad 400 graczy z całego kraju.

„Splendor” to dynamiczna gra karciana z grupy gier planszowych, w której gracze wcielają się w rolę renesansowych kupców i walczą o zwycięstwo, nabywając kopalnie, transportując szlachetne kamienie i inwestując w nieruchomości. Odpowiednio zamożni podnoszą swój prestiż, zapraszając na swój dwór odpowiednich arystokratów. Najistotniejszą zaletą gry jest jej uniwersalność – proste zasady i tzw. mechanika pozwalają rywalizować wszystkim, którzy umieją liczyć do 15!

Gra uzyskała tytuł Gry Roku oraz Gry Rodzinnej 2014 na prestiżowym portalu Board Game Geek (nagroda Golden Geek) oraz była nominowana do najważniejszego tytułu roku wśród gier planszowych na świecie – nagrody Spiel des Jahres 2014 (ostatecznie 3. miejsce). Jest niezwykle popularna w Polsce – do tej pory eliminacje rozegrano w ponad 70 ośrodkach.

– „Splendor” nie ma ograniczeń wiekowych – zachęca Krystian Łukaszewski z Kafejki Taktyk. – To gra dla dzieci i dorosłych. Wystarczą 3-4 półgodzinne rozgrywki, by opanować zasady. Turniej ma charakter towarzyski, chociaż na zwycięzców oczywiście czekają nagrody. Najatrakcyjniejszą jest oczywiście udział w finale w Gdańsku i bezpłatny pobyt na festiwalu. Wszystkich chętnych zapraszamy na „treningi” w naszej kafejce.

Głównym założeniem przedsięwzięcia jest popularyzowanie gier planszowych wśród dzieci i młodzieży jako alternatywnych metod edukacyjno-rozrywkowych oraz ukazanie ich integracyjnego i prorodzinnego charakteru. Turniej pod patronatem Browaru B.

Kafejka Taktyk