NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Mistrz Judo Ryszard Zieniawa we Włocławku!!!

Na zaproszenie trenerów i zawodników MKS „Olimpijczyk” Włocławek do naszego miasta przyjeżdża legenda trenerskiego judo Mistrz Ryszard Zieniawa. Podopieczni  Mistrza – trenera kadry narodowej  w latach (1959-1964) i (1980-1991) – zdobyli 3 medale igrzysk olimpijskich (1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy), 9 mistrzostw świata (1 sr, 8 br) i 30 mistrzostw Europy (6 zł, 4 sr, 20 br). Najbardziej utytułowani zawodnicy, którzy przez wiele lat trenowali i startowali pod okiem Ryszarda Zieniawy to: dwukrotny mistrz olimpijski Waldemar Legień i dwukrotny medalista igrzysk Janusz Pawłowski.

Przyjazd Mistrza do Włocławka nie jest przypadkowy. Już w ubiegłym roku część zawodników „Olimpijczyka” i „Papieżka” miała okazję wspólnego treningu z Mistrzem podczas jednego z wyjazdów na zawody. Na tym turnieju, jak i kolejnych niektórzy z nich zwrócili na siebie uwagę. Zieniawie w szczególności zaimponował jeden z  zawodników klubu – Kacper Wróbel, który wyróżniał się walecznością oraz różnorodnością technik w stójce i w parterze. Mistrz nie przeoczył również walk Angeliki Szymańskiej podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bochni, która zdobyła Mistrzostwo Polski Juniorek Młodszych, wygrywając wszystkie swoje pojedynki przed czasem. Angelika w mistrzostwach została najmłodszą mistrzynią kraju oraz zdaniem trenerki kadry Joanny Majdan, najlepszą judoczką drugiego dnia zawodów.

Mistrz Zieniawa przyjeżdża dziś (czwartek) o godz. 16:08 (PKP Włocławek).

Zajęcia z Mistrzem dla judoków „Olimpijczyka” i „Papieżka” odbywać się będą w Sali judo przy ul. Ogniowej 2,  w terminach:
– piątek (11.00h – 13.00h) , ( 16.00h – 18.00h)
– sobota (11.00h – 13.00h) , ( 16.00h – 18.00h)
– niedziela (11.00h – 13.00h)

– Dla nas trenerów będzie to również dobra lekcja nauki i przypomnienia sobie podstaw judo od samego Mistrza. Mimo, iż nasi zawodnicy wyróżniają się technicznymi umiejętnościami, to i tak zawsze wracamy do jednej z zasad judo „Nie ma końca w uczeniu się judo” (Y.Yamashita) – twierdzą zgodnie trenerzy Aneta Szczepańska i Roman Stawisiński.