Medale dla włocławskich pływaków

Świetnie zaprezentowali się pływacy Klubu Sportowego AQUA na za zawodach pływackich Nadzieje Olimpijskie rozegranych w Brodnicy 1 czerwca 2019 r.

Większość pływaków reprezentujących klub zajęła miejsca na podium, a kilkoro zdobyło po kilka medali.

Sztafeta 4×50 m stylem dowolnym dzieci w wieku 12-13 lat zajęła trzecie miejsce. Maciek Śpiewak zdobył złoto na dystansie 100 st. Grzbietowym, a Adam Rybarkiewicz brąz w tej samej konkurencji. Ada Wieczorek popłynęła na brązowy medal na 50 m. st. Grzbietowym, Mateusz Filipiak wywalczył srebro na 50 m st. Motylkowym, Weronika Kulińska w tym samym stylu zaliczyła trzecie miejsce, a Maja Woźniak również w tej konkurencji zdobyła srebrny medal. W klasyku czyli „żabce” Zuzia Baranowska zdobyła brązowy medal. Na dystansie 100 m stylem dowolnym ponownie Maciek Śpiewak zdobył srebrny medal, na tym samym dystansie Maja Woźniak wywalczyła srebro.

Łącznie pływacy KS AQUA zdobyli 10 medali.