NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Mandat za zabronione spalanie odpadów

17 stycznia br. w godzinach popołudniowych, strażnicy miejscy z „eko-patrolu” w trakcie realizowania zadań w rejonie Osiedla Michelin, na ulicy Jana Pawła II stwierdzili wydobywający się z komina jednej z posesji dym, którego konsystencja i zapach wskazywały na to, że prawdopodobnie właściciel domu pozbywa się odpadów w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami.

Jak ustalili strażnicy podczas kontroli nieruchomości, właściciel nieruchomości palił w piecu domowym starymi meblami, natomiast przy palenisku znajdowały się przygotowane do spalenia kolejne elementy starego umeblowania.

Strażnik z „eko-patrolu” wobec właściciela domu zastosował grzywnę w drodze mandatu karnego za popełnione wykroczenie. Przypominamy, że tego rodzaju kontrole są przez Straż Miejską prowadzone, także przy pomocy pojazdu specjalistycznego, który bada stan zanieczyszczenia powietrza w obrębie kontrolowanego obszaru oraz są traktowane, jako wiodący i priorytetowy kierunek działania naszej jednostki w bieżącym roku.

SM we Włocławku