NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Mały Puchar Gordona Bennetta” – Włocławek 2013

Mistrzostwa Polski FB pn. „Mały Puchar Gordona Bennetta” Włocławek 6-7.04.2013r. pod Patronatem Prezydenta Włocławka

W dniach od 6 do 7 kwietnia zostały rozegrane we Włocławku na lotnisku w Kruszynie Mistrzostwa Polski FB . Gościliśmy na lotnisku 32 modelarzy z Polski. Uczestnicy przy rejestracji otrzymali karty hotelowe, żywieniowe i okolicznościowe gadżety. Mistrzostwa zostały rozegrane wg następującego programu.

Dzień: 06.04.2013
do godz.17:00 Przyjazd zawodników, rejestracja i zakwaterowanie.

14. 00 – obiad

Przy dość sprzyjającej pogodzie zawody rozegrane zostały w miłej i sportowej atmosferze z udziałem publiczności i mediów. I chociaż było chłodno to jednak sportowa atmosfera zagrzewała zawodników i pomocników, instruktorów i rodziców. Uczestnicy zostali poczęstowani napojami i obiadem. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali medale, dyplomy i puchary oraz drobne upominki.

III miejsce zajął KMLiK Łaskiego Domu Kultury

Zawodnicy z naszego regionu tym razem pozostali poza podium.
Wobec obserwatorów mistrzostw zaprezentowano po raz kolejny we Włocławku, to co jest w modelarstwie lotniczym najcenniejsze tj. szeroko rozumianą politechnikę dzieci i młodzieży szkolnej.

Wzbudziło to zainteresowania nie tylko młodych ludzi ale i dorosłych co jest istotnym w kształceniu kultury technicznej młodego pokolenia. Mistrzostwa Polski w Kruszynie, to nie tylko bezpośrednia rywalizacja sportowa jej uczestników. Była to okazja wymiany doświadczeń i zawiązywania przyjaźni między zawodnikami. Było sympatycznie i rodzinnie jako że wielu zawodników przyjechało z rodzinami, którzy zagrzewali do sportowej walki.

Źródło: Aeroklub Włocławek