NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Kurs rysowania komiksu i mangi

Centrum Kultury „Browar B.” uruchamia pierwszy i jedyny we Włocławku kurs rysowania komiksów i mangi. Zapisy już trwają!

W świecie komiksu rysownik jest jednoosobowym kreatorem świata. Nadaje mu prawa, jest scenarzystą, kostiumologiem, operatorem, reżyserem, specjalistą od maszyn, efektów specjalnych, pejzażystą, znawcą anatomii ludzi, zwierząt i wszelkich fantastycznych stworów, oryginalnym twórcą legend i dialogów, niepokonanym poszukiwaczem nieprzetartych ścieżek. Najważniejsze: wprowadzić czytelnika w ten świat tak, żeby chciał on w nim pozostać. Komiks to osobny świat, nie ma niemożliwego czy niewykonalnego. Wszystko ogranicza tylko wyobraźnia.

Kurs rysowania komiksów i mangi obejmuje wachlarz narzędzi potrzebnych do tworzenia opowieści. Od postaw pisania scenariusza i rysowania storyboardu do poprawienia lub utworzenia warsztatu plastycznego. Jednym słowem: od stawiania pierwszych kresek na kartce papieru, aż po gotową historię.

Zajęcia prowadzi Katarzyna Kwiatkowska absolwentka grafiki artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz kursu grafiki koncepcyjnej w warszawskiej „Potędze obrazu”.

Adresatem kursu są wszyscy pasjonaci komiksu i mangi w wieku od 12 roku życia. Koszt kursu to 150 zł / 3 miesiące.
Zapisy i informacje pod nr telefonu 54 427-02-47.

Centrum Kultury „Browar B.”