NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Kopciuszek” w roli włamywacza

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kilkudziesięciu włamań do piwnic. Podczas jednego z „wypadów” 22-latek zgubił but. Teraz „Kopciuszkowi” grozić może do 10 lat pozbawienia wolności.

Z pewnością nie o takiej bajce marzył jeden z mieszkańców naszego miasta. 22-latek myślał zapewne o dostatnim życiu, które zapewnić mu miały kradzieże i włamania. Policjanci szybko rozwiali jednak jego marzenia. 22-latek został zatrzymany. Okazało się, że ma on na swoim sumieniu kradzieże z włamaniami do kilkudziesięciu piwnic.

Na początku marca do dyżurnego wpłynęły zawiadomienia o włamaniach do kilkunastu piwnic m.in. przy ul. Toruńskiej, Reja, Paderewskiego. Ginęły z nich przede wszystkim różne metalowe elementy.

Mundurowi rozpoczęli działania poszukiwawcze sprawców. W trakcie czynności ustalili, że podczas włamania przy ul. Toruńskiej doszło do niecodziennego incydentu. Sąsiedzi zaniepokojeni hałasem dochodzącym z piwnic poszli sprawdzić co jest tego przyczyną. Zauważyli wówczas nieznanego mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać przez piwniczne okienko. Jeden z mężczyzn usiłował zatrzymać złodzieja. Niestety ten wymknął mu się z rąk pozostawiając niczym Kopciuszek swojego buta.

Policjanci dokonywali oględzin, przesłuchiwali świadków, zabezpieczali materiał dowodowy. Te działania pozwoliły na wytypowanie sprawcy tych włamań. Okazał się nim 22-letni mężczyzna. Policjanci zatrzymali go wczoraj (16.03), dziś usłyszy zarzuty kradzieży i włamań do piwnic przy ul. Toruńskiej, Reja, Rajskiej i Paderewskiego.W sumie ustalono, że 22-latek włamał się do kilkudziesięciu piwnic. Sprawa w dalszym ciągu rokuje na rozwój.

Za tego typu przestępstwa grozić mu może do 10 lat pozbawienia wolności.

KMP Włocławek