NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Konkurs na Fajansową Pisankę Wielkanocną!

Już za rogiem Święta Wielkanocne – czas radości, rodzinnych spotkań i pięknych tradycji. W tym roku Skarbiec Fajansu we Włocławku zaprasza do świętowania w wyjątkowy sposób – ogłaszamy konkurs na Fajansową Pisankę Wielkanocną!

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie wyobraźni i pobudzenie aktywności twórczej, a także promocja fajansu jako dziedzictwa ceramicznego Włocławka i regionu.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pisanki wielkanocnej w formacie przestrzennym. Uczestnicy mogą wykorzystać dowolną technikę zdobienia, np. malowanie, wyklejanie. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie do siedziby Skarbca Fajansu pracy plastycznej wraz z formularzem zgłoszeniowym.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych:

  • Uczniowie klas I-III szkół podstawowych
  • Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych
  • Uczniowie szkół ponadpodstawowych

W każdej kategorii wiekowej przewidziano po 3 nagrody rzeczowe dla najlepszych prac. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 22 marca 2024 roku.

Prace należy złożyć najpóźniej 15 marca 2024 roku. W przypadku prac nadesłanych decyduje data wpływu.

Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje na temat zgłoszeń dostępne są na stronie internetowej: https://tiny.pl/dxg69

Zapraszamy do udziału! Stwórzmy razem wyjątkową wielkanocną atmosferę, łącząc tradycję z kreatywnością!

Zapraszamy do śledzenia aktualności na stronie internetowej Centrum Kultury „Browar B.” oraz w mediach społecznościowych:
Facebook: https://www.facebook.com/skarbiecfajansu

Skarbca Fajansu