NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Kolor wiatru” – wystawa fotografii Tomasza Sobeckiego


Tomasz Sobecki – fotografik, urodzony i mieszkający w Toruniu. Reprezentant sztuki polskiej na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki w Wenezueli – Caracas 1991. W czerwcu 2013 roku uzyskał stopień doktora sztuki w zakresie fotografii na Wydziale Operatorskim łódzkiej „Filmówki”.

Laureat polskich i zagranicznych stypendiów. Liczne wystawy indywidualne za granicą, m.in. w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Finlandii, Hiszpanii, Niemczech, USA, Australii, Kazachstanie i Indiach. Wykładowca fotografii na uniwersytetach w Łodzi, Bydgoszczy i Toruniu oraz ASP w Gdańsku; visitingprofessor na Wydziale Designu Indian Institute of Technology w Hajdarabadzie (Indie). Pracuje cyklami aż do definitywnego zgłębienia tematu oraz wykreowania nowych elementów formy plastycznej.

Przesłaniem cyklu „Kolor wiatru” jest postrzeganie przyrody przez jej dynamikę. Trudno zauważalne z perspektywy ludzkiego życia przemiany przyrody zachodzące w geologicznej skali czasu są akcentowane poprzez fotografię w najbardziej ulotnych, atmosferycznych jej przemianach.

Wernisaż 20.01.2023 r., godz. 18.00. Wstęp wolny.

Wystawę można zwiedzać do 11.03.2023 roku.
Miejsce: Centrum Kultury „Browar B.”, Galeria Sztuki „Suszarnia”, ul. Łęgska 28 (wejście od ul. Bechiego)

CK „Browar B.”