NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Kolizja dwóch ciężarówek na A1 – kierowca jednej z nich nietrzeźwy

Kontrola trzeźwości kierowców aut ciężarowych, które uczestniczyły w kolizji na autostradzie pod Włocławkiem, wykazała promil alkoholu w organizmie jednego z nich. Policjanci już zatrzymali 25-latkowi prawo jazdy i obecnie prowadzą postępowanie. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Wczoraj (08.09.22) przed godz. 18.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów ciężarowych MAN, do jakiej doszło na autostradzie A1 w gm. Lubień Kujawski (powiat włocławski).

Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że jedna z ciężarówek stała na pasie awaryjnym w kierunku Łodzi z uwagi na problemy techniczne pojazdu. Kierujący drugą ciężarówką 25-latek uderzył w unieruchomiony pojazd podczas manewru jego omijania. Na szczęściu w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Ponieważ kontrola trzeźwości wykazała promil alkoholu w organizmie 25-latka, mężczyzna odpowie nie tylko za wykroczenie drogowe, ale też za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat więzienia i wysoka grzywna. Policjanci już zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

KMP Włocławek