NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Kolejne medale judoków „Olimpijczyka” w Pucharze Polski

Podczas odbywających się w miniony weekend w Opolu Pucharach Polski Judo w kategorii juniora i juniora młodszego, podopieczni Anety Szczepańskiej i Romana Stawisińskiego  z MKS „Olimpijczyk” Włocławek, trzykrotnie stawali na podium w kategorii juniora młodszego.
Najlepiej z podopiecznych spisali się: Angelika Szymańska (48kg) i Dawid Wróbel (55kg), którzy stanęli na drugim stopniu podium.  Szymańska po wygraniu trzech walk nie sprostała w walce finałowej rywalce Aleksandrze Kaleta (UKS Judo Wolbrom), natomiast Dawid Wróbel po przebrnięciu  do finału (min. zwycięstwo przed czasem w  pierwszej walce ze złotym medalistą ostatniego Pucharu Polski Jun. Mł.  Dawidem Zykubek- KJ Koka Jastrzębie-Zdrój ) uległ Sebastianowi Chromińskiemu (UKJ -AON Warszawa). Trzeci medal dla „Olimpijczyka” zdobył  Kacper Wróbel , który z bardzo dużą niedowagą (5,5kg)  do najniższej kategorii wagowej 46kg , radził sobie bardzo dobrze, ulegając tylko faworytowi tej wagi Patrykowi Walczykowi (GKS Czarni Bytom). Na 5 pozycji rywalizację w wadze do 48kg zakończyła Wiktoria Tomczak, a Jakub Wojtasiak w wadze do 50kg na miejscu 7.

W najbliższą sobotę w Szubinie zostaną rozegrane eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (juniorów młodszych ur. 1996-1997), w których wystąpią zawodnicy „Olimpijczyka”. Do grona zawodników ubiegających się o start w finałach OOM dołączą młodzicy, którzy zaznaczyli swoją pozycję medalową podczas P.P. Jun. Mł. (Angelika Szymańska-ur. 1999, Kacper Wróbel-ur. 1999 i Dawid Wróbel-ur. 1998)

Natomiast w niedzielę zawodnicy klubu w kategorii dzieci wystąpią we Włocławku na Turnieju Judo Dzieci z ok. „Dnia Dziecka” , którego organizatorem jest UKS „Papieżka” Włocławek. Turniej odbędzie się na sali sportowej przy SP nr 12 , ul. Wiejska (w godz. 11.00 – 17.00)

Wyjazd na Puchary Polski do Opola był dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Włocławek i Urzędu Marszałkowskiego.