NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Judocy „Olimpijczyka” i „Papieżka” rozpoczęli starty w turniejach

Po wakacyjnych przygotowaniach do sezonu startowego judocy MKS „Olimpijczyk” i UKS „Papieżka” Włocławek  rozpoczęli starty w turniejach krajowych i międzynarodowych.

Już na początku września wzięli udział w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Sportu „Gwardia” Juniorów Młodszych w Bydgoszczy zdobywając 6 medali (4zł, 1sr, 1br). Najlepiej z „Olimpijczyka” spisali się najmłodsi uczestnicy turnieju – młodzicy, którzy wygrali swoje kategorie wagowe. Ponadto wybrano najlepszego zawodnika i zawodniczkę turnieju z Polski. Tytuł „Najlepszej Zawodniczki Turnieju” przypadł – Angelice Szymańskiej – Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych OOM z Bochni zdobyty 5-8.07.2012r.

Tytuł „Najlepszego Zawodnika Turnieju” przyznano Kacprowi Wróblowi – Mistrzowi Polski Młodzików z Krakowa (21-22.04.2012r.) – który stoczył 5 walk wygrywając wszystkie przez ippon (10pkt.)

Wyniki zawodników:

1m – Karolina Wróbel (40kg) – Olimpijczyk
1m – Wiktoria Tomczak (48kg) – Olimpijczyk
1m – Angelika Szymańska (52kg) – Olimpijczyk
1m – Kacper Wróbel (46kg) – Olimpijczyk
2m – Dawid Wróbel (66kg) – Olimpijczyk
3m – Radosław Wiśniewski (66kg) – Olimpijczyk
5m – Patryk Kostuniak (60kg) – Papieżka

Tydzień później podczas Mistrzostw Kutna w Judo Dzieci i Młodzików  zawodnicy obu klubów zdobyli łącznie 15 medali (13zł,1sr,1br). Turniej był o tyle ciekawy, że dla najlepszych zawodników turnieju w poszczególnych kategoriach wiekowych przeznaczono nagrody rzeczowe jakimi były rowery górskie. Rywalizacja na zawodach trwała do samego końca. Zawodnicy prześcigali się ilością wygranych walk podczas całego turnieju. W konsekwencji dwa rowery górskie trafiły do Włocławka i jeden do Płocka.

„Najlepszą Zawodniczką Turnieju w Kategorii Dzieci” została Karolina Wróbel – MKS „Olimpijczyk” Włocławek
„Najlepszą Zawodniczką Turnieju w Kategorii Młodziczka” została Angelika Szymańska – MKS „Olimpijczyk” Włocławek

„Najlepszym Zawodnikiem Turnieju w Kategorii Młodzik” został Mateusz Bugaj (Judo „Sensei” Płock)

Wyniki zawodników:

Kategoria dzieci (2000 – 2001)

1m – Karolina Wróbel (33kg) – Olimpijczyk
1m – Karolina Wróbel (36kg) – Olimpijczyk
1m – Karolina Wróbel (39kg) – Olimpijczyk

Kategoria Młodziczka (1998 – 1999)

1m – Wiktoria Tomczak (48kg) – Olimpijczyk
1m – Angelika Szymańska (52kg) – Olimpijczyk
1m – Dominika Mrozowicz (+63kg) – Papieżka

Kategoria Młodzik (1998 – 1999)

1m – Maciej Bartczak (38kg) – Papieżka
1m – Kacper Wróbel (42kg) – Olimpijczyk
1m – Kacper Wróbel (50kg) – Olimpijczyk
1m – Dawid Wróbel (60kg) – Olimpijczyk
1m – Radosław Wiśniewski (66kg) – Olimpijczyk
1m – Radosław Wiśniewski (73kg) – Olimpijczyk
1m – Adrian Górczyński (+73kg) – Papieżka
2m – Angelika Szymańska (55kg) – Olimpijczyk
3m – Jakub Wojtasiak (55kg) – Olimpijczyk
4m – Patryk Kostuniak (60kg) – Papieżka

– Jesteśmy po ciężkich przygotowaniach wakacyjnych. Grupa od młodzika do młodzieży trenowała od początku wakacji prawie bez przerwy między akcjami szkoleniowymi. Wszystkie akcje zostały wcześniej zaplanowane i cieszę się, że udały się pod względem szkoleniowym i organizacyjnym. Najpierw byliśmy na międzynarodowym Campie w Chorwacji (Pula), gdzie odbywały się walki treningowe i treningi techniczne, prowadzone przez Girolamo Giovinazzo (Włochy) – dwukrotnego medalistę Igrzysk Olimpijskich (Atlanta – 2m, Sydney – 3m), wielokrotnego medalistę Mistrzostw Europy oraz przez Janusza Pawłowskiego – dwukrotnego medalistę Igrzysk Olimpijskich. Oprócz treningów zawodnicy mieli okazję regenerować siły podczas kąpieli na pobliskich plażach a w drodze powrotnej zwiedzić Wenecję. W tym samym czasie we Włocławku grupa juniorów młodszych i młodzików wraz z trenerem Stawisińskim przygotowywała się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bochni z rewelacyjnym skutkiem Angeliki Szymańskiej, która jako najmłodsza uczestniczka OOM zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych. Po OOM rozpoczęliśmy „Półkolonie z Olimpijczykiem” w dwóch turnusach dla dzieci młodszych i dzieci starszych, które były dofinansowane ze środków Urzędu Miasta (Wydział Promocji Zdrowia i Polityki Społecznej). Między turnusami wzięliśmy udział w międzynarodowym Campie we Wrocławiu a następnie w obozie sportowym w Starym Kaleńsku – relacjonuje trenerka Aneta Szczepańska

– Mimo takich intensywnych treningów uważam, że grupa jest bardzo dobrze przygotowana do sezonu startowego. Wskazują na to nie tylko wyniki sportowe, ale i dyspozycja zawodników podczas startów. Ci którzy zaangażowali się w 100% podczas treningów dziś cieszą się ze zwycięstw – powiedział trener Roman Stawisiński.

– Przypomnę jeszcze , że we wrześniu rozpoczęliśmy nabory do klubu. Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt tel. 609-491-757 (Aneta Szczepańska) lub bezpośrednio na zajęciach w poniedziałki i środy 16:00-17:00 (dzieci 4-7 lat) oraz poniedziałki i środy 17:00-18:15 (dzieci 8-10 lat) – dodaje Aneta Szczepańska.