Judo Szczepańska Team w 2010 roku

Ostatnie starty judoków
Judo Szczepańska Team (MKS „Olimpijczyk” & UKS „Papieżka”) w 2010 roku.

Tryumf Kacpra Wróbla w Warsaw Judo Open.
Kacper Wróbel zdobył złoty medal podczas Międzynarodowego Turnieju Judo – Warsaw Judo Open, który jak co roku odbył się w stolicy Polski. W turnieju wzięło udział 1.125 zawodników z takich krajów jak : Belgia, Białoruś, Estonia, Czechy, Wielka Brytania, Niemcy, Litwa, Łotwa, Rosja, Słowenia
i Ukraina oraz judocy klubów z całej Polski, w tym MKS „Olimpijczyk” i UKS „Papieżka” Włocławek. Na najniższym stopniu podium stanął również Mateusz Migdalski i Dawid Wróbel. Zawodnicy „Olimpijczyka” ponownie pokazali, że nie tylko w turniejach krajowych są groźni.
– Turniej stał na wysokim poziomie. Jest on wliczany do rankingu Polskiego Związku Judo. Dlatego też tylko trójce zawodników udało się stanąć na podium. Bardzo dobrze walczył Mateusz Migdalski w kategorii juniora, który do ćwierć finału szedł jak burza. Zatrzymał go Mistrz Polski juniorów – Aleksander Beta. W walce o brązowy medal zwyciężył z Janem Brotem – skomentowała Aneta Szczepańska.
– Kacper Wróbel pokazał, że ma ogromny talent i serce do walki. Mimo słabszej dyspozycji rzutowej potrafił pokonać swoich rywali. To dobra cecha każdego zawodnika – dodał trener Roman Stawisiński.

Podwójne złote medale Wiktorii Tomczak i Kacpra Wróbla.
Podczas XII Memoriału Judo im. Edwarda Brzegowego, który odbył się w Strzegomiu judocy „Olimpijczyka” i „Papieżki” zdobyli 10 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe medale. Najlepiej spisali się Wiktoria Tomczak i Kacper Wróbel, którzy dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium w różnych kategoriach wagowych.
1 miejsca zajęli :
Dorian Tomczak (24kg.) – MKS „Olimpijczyk”
Karolina Wróbel (28kg.) – MKS „Olimpijczyk”
Cezary Ochmański (30kg.) – UKS „Papieżka”
Kacper Wróbel (34kg.) – MKS „Olimpijczyk”
Wiktoria Tomczak (36kg.) – MKS „Olimpijczyk”
Wiktoria Tomczak (38kg.) – MKS „Olimpijczyk”
Kacper Wróbel (38kg.) – MKS „Olimpijczyk”
Angelika Szymańska (40kg.) – MKS „Olimpijczyk”
Dawid Wróbel (46kg.) – MKS „Olimpijczyk”
Adrian Górczyński (60kg.) – UKS „Papieżka”

2 miejsca zajęli :
Angelika Szymańska (38kg.) – MKS „Olimpijczyk”
Jędrzej Śmigielski (38kg.) – MKS „Olimpijczyk”

3 miejsca zdobyli :
Damian Barej (43kg.) – MKS „Olimpijczyk”
Bartosz Bykowski (46kg.) – MKS „Olimpijczyk”
„Oczko” w Szubinie.

Podczas ostatniego turnieju w 2010r. w III Gwiazdkowym Turnieju Judo w Szubinie, w którym udział wzięło ok. 190 zawodników, Judo Szczepańska Team zdobył 21 medali ( 11zł. , 3sr. i 7br.) zajmując jednocześnie 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Martyna Makuch (26kg.) – JST (MKS Olimpijczyk & UKS Papieżka)
Dorian Tomczak (27kg.) – JST (MKS Olimpijczyk & UKS Papieżka)
Karolina Wróbel (29kg.) – JST (MKS Olimpijczyk & UKS Papieżka)
Adrian Urbański (32kg.) – JST (MKS Olimpijczyk & UKS Papieżka)
Wiktoria Tomczak (37kg.) – JST (MKS Olimpijczyk & UKS Papieżka)
Kacper Wróbel (38kg.) – JST (MKS Olimpijczyk & UKS Papieżka)
Angelika Szymańska (42kg.) – JST (MKS Olimpijczyk & UKS Papieżka)
Dominika Mrozowicz (50kg.) – JST (MKS Olimpijczyk & UKS Papieżka)
Dawid Wróbel (50kg.) – JST (MKS Olimpijczyk & UKS Papieżka)
Radosław Wiśniewski (55kg.) – JST (MKS Olimpijczyk & UKS Papieżka)
Adrian Górczyński (60kg.) – JST (MKS Olimpijczyk & UKS Papieżka)

Aleksander Prokopiak (21kg.) – JST (MKS Olimpijczyk & UKS Papieżka)
Maciej Bartczak (32kg.) – JST (MKS Olimpijczyk & UKS Papieżka)
Kacper Dalentka (46kg.) – JST (MKS Olimpijczyk & UKS Papieżka)

3 miejsca wywalczyli :
Szymon Wesołowski (27kg.) – JST (MKS Olimpijczyk & UKS Papieżka)
Marita Zielińska (30kg.) – JST (MKS Olimpijczyk & UKS Papieżka)
Kinga Wędołowska (37kg.) – JST (MKS Olimpijczyk & UKS Papieżka)
Adam Józefowicz (42kg.) – JST (MKS Olimpijczyk & UKS Papieżka)
Patryk Kostuniak (50kg.) – JST (MKS Olimpijczyk & UKS Papieżka)
Tomasz Skrzek (55kg.) – JST (MKS Olimpijczyk & UKS Papieżka)
Paweł Włodarski (+ 60kg.) – JST (MKS Olimpijczyk & UKS Papieżka)

Wyjazdy na zawody były dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Włocławek.
Zapraszamy do galerii foto z zawodów na stronę klubu MKS „Olimpijczyk” Włocławek