NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Imieniny Patrona Szkoły – Tadeusza Kościuszki i finał konkursu Miss i Mister w Zespole Szkół Samochodowych we Włocławku

27.10.2023 r. (piątek) w Zespole Szkół Samochodowych we Włocławku odbyła się uroczystość z okazji imienin Patrona Szkoły – Tadeusza Kościuszki. Przedstawiciele społeczności szkolnej przedstawili fakty historyczne związane z osobą T. Kościuszki, którego imię z dumą
nosi włocławska Samochodówka. Samorząd Uczniowski złożył wiązankę kwiatów pod tablicą pamiątkową Patrona Szkoły. Przeprowadzono ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy w roku szkolnym 2023/2024 rozpoczęli naukę w Zespole Szkół Samochodowych. Przedstawiono także nowy skład Samorządu Uczniowskiego, do którego wybory odbyły się 25 października 2023 r. Podczas uroczystości przypomniane zostały przedsięwzięcia zrealizowane w ramach obchodów imienin Patrona Szkoły, np. Najdłuższa lekcja angola w historii szkoły, Konkurs Motoryzacyjny, Taniec Super Mocy. Dyrektor Szkoły, w obecności organizatorów przedsięwzięć, wręczył zwycięzcom nagrody rzeczowe. Uroczystość zakończył wyjątkowy koncert przygotowany przez uczniów i nauczycieli szkoły.

Po zakończeniu części oficjalnej odbył się finał konkursu Miss i Mister ZSS, do którego zakwalifikowało się 10 uczniów (5 dziewcząt i 5 chłopców). Finaliści pokazali się w strojach sportowych, ludowych i wieczorowych, prezentowali swoje umiejętności taneczne oraz odpowiadali na pytania o tematyce szkolnej. Społeczność uczniowska wybrała Miss i Mistera Publiczności, a jury-Miss i Wicemiss ZSS oraz Mistera i Wicemistera ZSS. Organizatorkami w/w przedsięwzięcia były panie: A. Kwiatkowska, P. Gawinecka, K. Zamerska – Rucińska, R. Smok.

Zespół Szkół Samochodowych im. T. Kościuszki