NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

II FESTIWAL UNIHOKEJA UKS PRESTO

16 czerwca br. w Sali Zespołu Szkół Elektrycznych odbył się II FESTIWAL UNIHOKEJA zorganizowany przez UKS PRESTO oraz UKS MOW. To jak dotychczas największa impreza unihokejowa zorganizowana we Włocławku. Startowało w niej prawie 80 zawodników z włocławskich szkół podstawowych podzielonych na dwie grupy wiekowe.

Rozpoczęli młodsi – czyli klasy III i IV. Konkursy: Supertechnik, Supersnajper czy Megamocny cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych w mieście unihokeistów. W każdej próbie wzięło udział kilkunastu zawodników, którzy mogli sprawdzić i zweryfikować swoje umiejętności indywidualne. Rozegrano również Turniej, w którym najlepsi okazali się zawodnicy UKS POŁUDNIE, na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy UKS PRESTO, a na trzecim SP 18. Chodziło przede wszystkim o dobrą zabawą i rozwijanie sportowych, unihokejowych zainteresowań. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz klubowy gadżet.

W drugiej części Festiwalu stratowali zawodnicy z klas V-VII, reprezentujący UKS POŁUDNIE, UKS MOW, UKS PRESTO, SP 18 oraz debiutujący w imprezie zawodnicy z SP 22. Analogiczne próby techniczne plus SUPERŻONGLER wykonywane były z dużym zaangażowaniem, a rywalizacja między zawodnikami była bardzo wyrównana. Po części indywidualnej przyszła pora na gry turniejowe. Zwyczajem Festiwalu jest, że zawodnicy nie reprezentują swoich macierzystych klubów czy szkół, lecz losują drużynę, w której zagrają. Turniej taki ma bardzo integracyjny, przyjacielski charakter, a ważnym aspektem jest również fakt, że startowali zarówno chłopcy jak i duża grupa dziewcząt z UKS PRESTO oraz SP 22. Podobnie jak w grupie młodszej, były dyplomy, medale i klubowe gadżety dla każdego zawodnika i zawodniczki.

Głównym celem Festiwalu było propagowanie unihokeja wśród młodych włocławian, spędzenie kilku sobotnich godzin z ulubioną dyscypliną sportu w towarzystwie kolegów, koleżanek.

Kolejna unihokejowa impreza organizowana przez UKS PRESTO już w nowy roku szkolnym, na którą Klub serdecznie zaprasza.

Michał Biernacki