Opublikowano: czw, Cze 21st, 2018

II FESTIWAL UNIHOKEJA UKS PRESTO

16 czerwca br. w Sali Zespołu Szkół Elektrycznych odbył się II FESTIWAL UNIHOKEJA zorganizowany przez UKS PRESTO oraz UKS MOW. To jak dotychczas największa impreza unihokejowa zorganizowana we Włocławku. Startowało w niej prawie 80 zawodników z włocławskich szkół podstawowych podzielonych na dwie grupy wiekowe.

Rozpoczęli młodsi – czyli klasy III i IV. Konkursy: Supertechnik, Supersnajper czy Megamocny cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych w mieście unihokeistów. W każdej próbie wzięło udział kilkunastu zawodników, którzy mogli sprawdzić i zweryfikować swoje umiejętności indywidualne. Rozegrano również Turniej, w którym najlepsi okazali się zawodnicy UKS POŁUDNIE, na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy UKS PRESTO, a na trzecim SP 18. Chodziło przede wszystkim o dobrą zabawą i rozwijanie sportowych, unihokejowych zainteresowań. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz klubowy gadżet.

W drugiej części Festiwalu stratowali zawodnicy z klas V-VII, reprezentujący UKS POŁUDNIE, UKS MOW, UKS PRESTO, SP 18 oraz debiutujący w imprezie zawodnicy z SP 22. Analogiczne próby techniczne plus SUPERŻONGLER wykonywane były z dużym zaangażowaniem, a rywalizacja między zawodnikami była bardzo wyrównana. Po części indywidualnej przyszła pora na gry turniejowe. Zwyczajem Festiwalu jest, że zawodnicy nie reprezentują swoich macierzystych klubów czy szkół, lecz losują drużynę, w której zagrają. Turniej taki ma bardzo integracyjny, przyjacielski charakter, a ważnym aspektem jest również fakt, że startowali zarówno chłopcy jak i duża grupa dziewcząt z UKS PRESTO oraz SP 22. Podobnie jak w grupie młodszej, były dyplomy, medale i klubowe gadżety dla każdego zawodnika i zawodniczki.

Głównym celem Festiwalu było propagowanie unihokeja wśród młodych włocławian, spędzenie kilku sobotnich godzin z ulubioną dyscypliną sportu w towarzystwie kolegów, koleżanek.

Kolejna unihokejowa impreza organizowana przez UKS PRESTO już w nowy roku szkolnym, na którą Klub serdecznie zaprasza.

Michał Biernacki

MartinezFilm

Informacje

Film Włocławianina w TVP Historia

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Film Włocławianina w TVP Historia została wyłączona

XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019

22 sierpnia 2019, Możliwość komentowania XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019 została wyłączona

Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego została wyłączona

Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku została wyłączona

Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich została wyłączona

Sobotni spacerek z przewodnikiem

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Sobotni spacerek z przewodnikiem została wyłączona

Archiwa