II Etap Grand Prix Włocławka – Dni Włocławka ze zwycięstwem Mustaphy Yousfi

Vladislavia Cross – II etap Grand Prix Włocławka za nami, ostra walka o czołowe lokaty w biegu i nordic walking  wyłoniła zwycięzców !Rywalizacja ramię w ramię stała się niezwykłą okazją do poznania walorów naszego pięknego miasta a w szczególności zrewitalizowanych Bulwarów, które zrobiły ogromne wrażenie wśród startujących, zamiejscowych zawodników .

Bulwary stały się ogólnopolską areną wśród biegaczy i miłośników Nordic Walking. Włocławskie Grand Prix gościło zawodników z całej Polski a dokładnie z  Rumi, Grodna, Wrocławia, Torunia i Sochaczewa.

Przedstawiamy podsumowanie wyników dzisiejszej rywalizacji.

W biegu na dystansie 5 km zwyciężył najlepszy Włocławianin na dystansie 10 km z roku 2012, Mustapha Yousfi (16.32), który dzięki doświadczeniu w lekkoatletyce wykazał się dużą wytrzymałością  i na drugiej pętli nie dał szans drugiemu zawodnikowi Igorowi Zalewskiemu (16.52) z Włocławka, trzecią pozycję zajął zawodnik który biega we Włocławskim GP drugi rok Piotr Wiśniewski (16:58) z Płomian.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się po raz kolejny  zawodniczka WKB Plast Mix Maratończyk-Monika Szyling Kłos (20:41), która wyprzedziła zawodniczkę z LKS Vectra Włocławek – Sylwię Zaborowską (22:17) z Włocławka, trzecią pozycję zajęła Halina Szafran (27:02) WKB Plast Mix Maratończyk.

W klasyfikacji  reprezentantów WKB Plast Mix Maratończyk, najlepszy okazał  się Paweł Śliwiński  (17:24) z Lipna , który o niecałą minutę wyprzedził Wiceprezesa Klubu Pawła Tarczyńskiego (18:19), trzecią pozycję zajął Waldemar Młynarczyk z czasem (18:33).

Wśród zawodników Nordic Walking którzy rywalizowali na dystansie 5 km zwyciężył Józef Brzezina (31:18) z NW Speed Sochaczew, długoletni pasjonat biegania i nordic walking, druga  i trzecią pozycję zajęli zawodnicy z Torunia,  Ryszard Dembkowski – ttc jade toruń (31:41) i Marian Czyżniewski (41:53).

Najlepszą Kobietą w rywalizacji nordic walking  okazała się Ewa Brzezina z NW Speed Sochaczew (34.10).

W ogólnej rywalizacji Grand Prix Włocławka startowało 31 zawodników, dla najlepszych, organizator- zarząd WKB Plast Mix Maratończyk ufundował  białe, słodkie wino musujące. Najsłynniejsze ze wszystkich win musujących Cinzano , które idealnie uświetni i doda splendoru  dzisiejszej wygranej.

Na koniec podziękowania dla wszystkich zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w II etapie Grand Prix a w szczególności tych przyjezdnych. Zapraszamy wszystkich zarówno tych biegających i tych maszerujących do kolejnej walki z czasem i rywalizacji ramię w ramie , czyli na III Etap Grand Prix Włocławka, który odbędzie się 22 lipca na Włocławskim Zawiślu vis a vis Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. PODEJMIJ WYZWANIE I WALCZ O TYTUŁ MISTRZA !