NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

I Włocławski Turniej Nocnych Marków za nami!

Do niezwykłego wydarzenia piłkarskiego doszło w ostatni weekend. Uczniowski Klub Sportowy Lider Włocławek oraz animatorzy Orlika przy ZS 11 zorganizowali I Włocławski Turniej Nocnych Marków. Była to pierwsza tego typu impreza w mieście. W historii piłki nożnej nigdy wcześniej nie zorganizowano nocnego grania. Nie było to jednak zwykłe granie. Imprezie przyświecał szczytny cel charytatywny. Wszyscy uczestnicy grali na rzecz chorej na czterokończynowe porażenie po wrodzonej cytomegalii Wiktorii Włodarskiej.

W piątek 3 czerwca, od godz. 20.00 Orlik przy ZS 11 zgromadził blisko 500 osób w tym ok. 150 uczestników – zawodników. Wśród zgłoszonych zespołów byli:

Prezesi i Dyrektorzy, Urząd Miasta, Bomilla, MPK, Saniko, Policja, Media i przyjaciele, Anwil, Solidarność Drumet, Nauczyciele, Ratownicy medyczni, Mas Siniarzewo.

Imprezę rozpoczął powitaniem Prezes UKS Lider p. Piotr Kwiatkowski oraz Prezydent Włocławka dr Marek Wojtkowski. Krótko historię dziewczynki opowiedziała jej mama p. Agnieszka Chojnicka. Chwilę później wszyscy uczestnicy przed rozpoczęciem rozgrywek ubrani każdy w koszulkę z logo Lidera oraz napisem Gol dla Wiktorii stanęli do wspólnego zdjęcia.

Mecze trwały po 10 minut każdy, w dwóch grupach. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy zagrały w półfinale o wejście do finału. I tak ok godz. 2:20 swój mecz rozegrali 1 z grupy A Solidarność Drumet i 2 z grupy B Media i przyjaciele, a o 2:32, grali 2 zespół z grupy A Nauczyciele i 1 z grupy B Policja.

Ok godz. 3:10 rozpoczął się mecz finałowy w którym udział wzięli Nauczyciele oraz Media i przyjaciele. Ok. 3:40 wyłoniono zwycięską drużynę po rzutach karnych 3:2 dla nauczycieli.

Podczas turnieju każdy zawodnik otrzymał pamiątkową koszulkę i medal. Wszyscy mogli bezpłatnie korzystać z grilla z kiełbasą, kurczakiem i karczkiem oraz napić się kawy, herbaty czy wody. Dla wszystkich przygotowany był również żurek.

Przez cały czas można było również wziąć udział w loterii fantowej, gdzie było dużo różnych atrakcyjnych rzeczy, w tym: piłka z podpisami Anwil Team, piłka z podpisami reprezentacji U20, Koszulka Wilki Morskie z podpisem Majewskiego, piwo wyborcze Kukiz 15, książka Łukasz Pszczółkowskiego, koszulka Lidera, Junaka, Wilczyc WAPu, karty piłkarskie z podpisami zawodników Legii Warszawa, płyta Pawła Kukiza, szalik Włocłavii, gadżety piłkarskie, gadżety komputerowe i wiele innych. Dochód z loterii fantowej w całości przeznaczony jest na leczenie i rehabilitację chorej Wiktorii. Czek na kwotę 3428,57 oficjalnie przekazany będzie p. Agnieszce przez organizatorów we wtorek ok. godz. 11.00 na boisku Orlik przy ZS 11.

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca za tak liczny udział i ich hojność. To niezwykłe wydarzenie sprawiło mnóstwo radości Wiktorii i jej rodzinie a zebranie fundusze wesprą jej rehabilitację. Wszyscy mamy świadomość, że bawiąc się, grając w piłkę przyczyniliśmy się do kolejnego kroku ku jej zdrowiu. Dziękujemy również sponsorom: Zakład Budowlany Jan i Cezary Błaszczyk, Bomilla, Biuromechanik, Masdrob Siniarzewo, Firma Komputerowa KK Orliński.

Jesteśmy zadowoleni z przeprowadzonej imprezy, udało się tak jakbyśmy tego chcieli. Jesteśmy przekonani, że to nie ostatnia tego typu impreza. Chcielibyśmy aby była cykliczna. Już w przyszłym roku w pierwszy piątek czerwca kolejny drugi Włocławski Turniej Nocnych Marków – zapraszamy.

UKS Lider Włocławek