NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

I Ty możesz zostać Pomocnikiem Świętego Mikołaja!

Zachęcamy do udziału w XII świątecznej akcji charytatywnej „Pamiętamy o Tobie – Święty Mikołaj i ja”. Stowarzyszenie „Daj szansę” po raz kolejny liczy na Waszą życzliwość i dobre serce. Dochód zostanie przeznaczony na zakup gwiazdkowych prezentów dla podopiecznych domów dziecka. Akcję poprzedzą zbiórki pieniężne w szkołach na świąteczne upominki dla dzieci z placówek opiekuńczych z Włocławka, Lubienia i Brzezia. W zbiórkę pieniędzy Stowarzyszenie chce włączyć dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół z Włocławka i okolic.

Każdy może zostać Pomocnikiem Św. Mikołaja!
Na prezenty czeka 220 dzieci z Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej „Maluch”, Centrum Opieki nad dzieckiem, Ośrodka Wychowawczego Sióstr Orionistek, Domu Dziecka „Paulinka”, Domu Dziecka „Caritas” oraz Domu Dziecka w Lubieniu i Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Brzeziu.
Patronat honorowy nad akcją objęli: Biskup Włocławski Wiesław Alojzy Mering, Prezydent Miasta Włocławka Andrzej Pałucki i Starosta Włocławski Kazimierz Kaca.

Finałem akcji będą koncerty dla Pomocników Świętego Mikołaja 17 grudnia w sali WSHE.
Zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 27 listopada o godz. 14.00 w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej „Maluch” przy ul. Sielskiej 3.

Akcję „Pamiętamy o Tobie – Święty Mikołaj i ja” organizują Stowarzyszenie „Daj szansę”, Świetlica „Oratorium” i Centrum Kultury „Browar B.”.

Centrum Kultury Browar B