NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Galeria Sztuki Współczesnej – grudzień 2009

Galeria Sztuki WspółczesnejDZIAŁALNOŚĆ WYSTAWIENNICZA

Główna sala wystawowa oraz “Salon Młodych”
W dniu 11 grudnia 2009r. o godz. 18oo nastąpi otwarcie wystawy „ VI Triennale Plastyki Włocławskiej”. Jak sama nazwa wskazuje jest to wystawa cykliczna odbywająca się co trzy lata, pokazująca aktualną twórczość artystów plastyków z regionu włocławskiego, ( byłe województwo włocławskie). W bieżącym roku udział w wystawie zgłosiło 26 artystów, każdy z nich – zgodnie z regulaminem może zaprezentować cztery prace z zakresu jednej wybranej dyscypliny plastycznej jak: malarstwo, tkanina, grafika, rzeźba, rysunek lub fotografia. W dniu 10.12. 2009 r. odbędzie się posiedzenie jury, które oceni wystawę i przyzna I, II i III Nagrodę oraz trzy równorzędne wyróżnienia.

Fundatorem I Nagrody jest Prezydent Włocławka
a pozostałe ufundowały:
ZPR SA Warszawa
P.I.R. RemWil Sp z.oo Włocławek
Sanitec Koło
Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA Włocławek
oraz Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku

Do wystawy Galeria wydała katalog zawierający po jednej reprodukcji prac każdego z uczestników oraz krótkie noty biograficzne.

Patronat nad wystawą objął Prezydent Miasta Włocławka – Andrzej Pałucki.

Triennale Plastyki jest wydarzeniem mocno zakorzenionym w tradycji życia kulturalnego miasta. W tym roku mija piętnaście lat od czasu, kiedy włocławscy plastycy przedstawili swoje dzieła na pierwszym Triennale. Od tego czasu regularnie włocławianie mają możliwość zapoznania się z najnowszą twórczością plastyczną artystów regionu, tych znanych i cenionych, ale także tych, którzy do tego środowiska dopiero dołączyli i dla których wystawa ta stwarza możliwości pokazania swoich dokonań i porównania jej z twórczością starszych kolegów.

Wystawa czynna będzie do 3 stycznia 2010 r.

DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNA

VI Triennale plastyki Włocławskiej – lekcje na ekspozycji
Celem spotkań będzie m.in. prezentacja włocławskich artystów plastyków i omówienie ich twórczośći. Ważnym elementem spotkań będzie wspólne odkrywanie wartości artystycznych sztuki i rozwijanie wrażliwości estetycznej.
Zajęcia adresowane do grup zorganizowanych.