NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Finał Dixit w Kafejce Taktyk

„Dixit” to wesoła i zaskakująca gra skojarzeń do wspólnego odkrywania w gronie przyjaciół i rodziny. Turniej w tę słynną na całą świecie „planszówkę” zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna wspólnie z Kafejką Taktyk oraz Centrum Kultury Browar B. Zgłosiło się ponad 70 chętnych. Najlepsza okazała się uczennica SP 2 we Włocławku – Ilona Wróblewska.

W bibliotecznym turnieju „Dixit” rywalizowali dorośli, dzieci i młodzież – wiek nie miał znaczenia. Ostatecznie 34 uczestników wyłonionych z rozgrywek w filiach włocławskiej biblioteki na Południu, Zazamczu, Zawiślu i os. Kazimierza Wielkiego spotkało się w Kafejce Taktyk. Po dwóch godzinach rywalizacji i zabawy słowem mistrzynią „obrazu wartego tysiąca słów” została Ilona Wróblewska. Drugie miejsce zajął Jakub Kwaśniewski, a trzecie Jakub Grudowski. Najmłodszą uczestniczką była 7-letnia Gabrysia Rębiałkowska.

– Wydawnictwo Rebel zaskoczyło nas informacją, że zorganizowaliśmy podobno największy w Polsce turniej w „Dixit”. Kompletnie nie spodziewaliśmy się tylu uczestników. To są niezwykle wartościowe chwile, gdy rodzice kibicują dzieciom, a dzieci… rodzicom – mówi Krystian Łukaszewski z Kafejki Taktyk.

Autorem gry jest Jean Louis Roubira, lekarz pracujący w szpitalu w Poitiers z młodymi pacjentami przeżywającymi trudności w środowisku szkolnym i poza nim. Po kilku rozgrywkach w „Dixit”  zaobserwowano u nich znaczną poprawę formułowanych wypowiedzi oraz relacji z innymi ludźmi. Gra oprócz rozrywki może służyć również jako narzędzie pedagogiczne i terapeutyczne. W Polsce sprzedano już ponad 60.000 egzemplarzy.

Kafejka Taktyk