NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Film o Józefie Stolorzu – już wkrótce

Kadr z filmu dzięki uprzejmości portalu scena.wloclawek.pl

„Z pochodzenia Ślązak, sercem włocławianin.
Przede wszystkim artysta…”

Tak roboczo brzmi motto filmu który powstaje w całości z inicjatywy i przy zaangażowaniu środków własnych portalu wlc.pl.  Film opowiada o pasji Józefa Stolorza, włocławskiego artysty który wydaje się być bardziej znany w Polsce i zagranicą niż we Włocławku. Artysta ma za sobą już ponad 50 wystaw indywidualnych i 100 zbiorowych, zebrał bardzo wiele rozmaitych nagród i wyróżnień. Sylwetkę artysty przybliży zapewne Państwu jego oficjalna strona: www.art.stolorz.com

Twórcy filmu z wielkim zaangażowaniem, wręcz pasją podeszli do produkcji tego zapowiadającego się bardzo ciekawie filmu a sam artysta bardzo ciepło i z wielkim uznaniem opowiadał mi o ich profesjonalizmie mówiąc m.in:

„…praca Grzesia, jakie kadry łapał, od razu widziałem że to profesjonalna robota i że będzie to ciekawa rzecz. (…) Bardzo profesjonalne podejście. (…) Bardzo bardzo sympatyczni ludzie.”

Miłym gestem było ze strony Pana Józefa poczęstowanie gości specjalnie sprowadzaną z Niemiec kawą w kubku z Galerii Współczesnej z Nowego Jorku. Zapewne nie codzienny smak wspaniałej kawy w klimacie pracowni i kubek jakże wymowny, nastrajał wszystkich bardzo duchowo i artystycznie. Wiem nieoficjalnie że prace nad filmem potrafiły trwać do 2 nad ranem.

Pan Józef Stolorz zakończył naszą rozmowę słowami:
„My żyjemy tu na krótko, to jest moment i trzeba żyć na maksa, trzeba coś sensownego zostawić po sobie.”

Film będziemy mogli zobaczyć najprawdopodobniej w połowie marca we włocławskim DKFie. Na premierę – oprócz zainteresowanych twórczością naszego artysty osób, planowane jest zaproszenie ludzi kultury i władz miasta.
Scenariusz – Paulina Adamczak
Zdjęcia – Grzegorz Cieślak.
Montaż – Rafał Makowski.

Czas trwania ok 15 minut.

Artur Czachowski Redaktor Naczelny portalu WLC.PL:
„…mamy pomysł i chcielibyśmy w miarę możliwości produkować kolejne (…) chodzi o ludzi z pasją, ale nie tylko artystyczną…”

Ciekawostką może być tu fakt iż w 1988r. Krzysztof Cieślak również nakręcił film o Józefie Stolorzu.

Czekam na premierę z wielkim zaciekawieniem i niecierpliwością a wiem że jeszcze w tym tygodniu mają rozpocząć się prace nad kolejnym filmem. Zapowiada się ciekawa ofensywa filmowa portalu WLC.pl „Lepszej strony Włocławka”.

Tomasz Popowski
24.02.2011